Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azért nem megy a matek, mert...

Azért nem megy a matek, mert nem foglalkozok vele?

Figyelt kérdés

17 éves gimnáziumos fiú vagyok, 11.-be járok. Már 7. osztály óta gondjaim vannak a matekkal, azóta szinte mindig 2-es voltam belőle félévkor meg év végén, sokszor a bukáshoz is nagyon közel voltam.

Bevallom őszintén, nem igazán szoktam vele foglalkozni. Általában ha elkezdünk egy témakört, akkor közben kb. soha nem szoktam házit csinálni, gyakorolni, meg ilyenek. Csak ha bejelent a tanár egy dolgozatot, akkor szoktam előtte átnézni, meg pár feladatot csinálni, de ez már nem nagyon szokott segíteni, általában mindig a 2-esre hajtok dolgozatnál, ami vagy meglesz, vagy nem. Ha elkezdenék aktívan foglalkozni a matekkal akkor is, ha nem lesz dolgozat meg ilyesmi, akkor jobban fogok állni belőle?


2021. jan. 30. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

A matekot elsősorban meg kell érteni, aztán gyakorolni a típusfeladatokat.

Anélkül nem megy.

2021. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy szerintem nincs benned igény arra, hogy egy-egy témakörön belül mindent megismerj. Engem valahogy mindig érdekelt, hogy az adott témában milyen lehetséges problémákkal, milyen lehetséges feladatokkal futhatok össze, és hogy melyiket hogy kell megoldani.

Ezen kívül voltak a különleges feladatok, ahol valami egyedi képletet, ötletet kellett alkalmazni. Azokat külön élveztem.


És mindig tudtam, milyen megoldást kell alkalmazni. És ezt nem úgy jegyeztem meg, hogy ha Pistike van a feladatban, akkor ez a képlet jó, ha Józsika, akkor meg amaz. Úgy jegyeztem meg, hogy mindig azt kerestem, mi van megadva, mi a kérdés, és ebből a kettőből következően milyen képleteket, módszereket lehet használni.

Csak így lehet logikusan gondolkodva, akár nulla otthoni rádolgozással (ha már órán meg tudod jegyezni) akár sorozatosan is ötösöket írni.

2021. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Tapasztalatból mondom, hogy ha elkezdesz vele foglalkozni menni fog :D Tudat alatt kell "megszerettetni" magaddal. Pl. mindig a matekkal kezded a házi csinálást vagy mindig előtted van a számológép hasonlók. Én utáltam.. sokszor nehéz volt összehoznom a 3-ast is és ezt szorgalmikkal, nem dogákkal. Viszont megkértem a jó matekos osztársamat, néha tanárt, hogy segítsen velem megértetni. Már maguk ezek a kis erőfeszítések is sokat segíthetnek.
2021. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Tegyük fel, hogy van két tört, amit össze kell adni. Sima 5/10+2/20, mondjuk.


A rossz matekos legfeljebb nekiáll egyszerűsíteni keresztbe, mert valahol látta, meg hát itt is törtek vannak, oszt' jól van az úgy...


A jó matekosnak feltűnik, hogy bár csábító a keresztbe egyszerűsítés lehetősége, de azt csak akkor lehetne, ha a két törtet szorozni kellene, itt viszont összeadás van, ami teljesen más szabályokkal működik. Ezért inkább kitalálja, mi legyen a közös nevező.


Na valahogy így működik ez az utolsó pillanatban átnézéssel. Lesznek emlékeid, hogy mit lehet csinálni, csak azt nem tudod biztosan, hogy milyen esetben lehet elkövetni azt, amire emlékszel.


Ezért kéne a matekkal alaposan foglalkozni, odafigyelve. És akkor nem kell tanulni, mert a szabályokat ha ismered, minden megoldás jön automatikusan, az adott helyzetnek megfelelően.


A közlekedés, a KRESZ ugyanez.

2021. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Én emelt matekos gimibe jártam úgy, hogy általánosban se nem szerettem a matekot, se nem voltam jó belőle. Mindenféle jegyem volt, egy ilyen erős hármas-gyenge négyes szinten voltam az általános iskolában. De szerintem még jóindulat is volt benne jócskán. Abszolút nem érdekelt, nem szerettem és nekünk a tanárunk mindig úgy beszélt a matekról, hogy ez egy ilyen veled született adottság, isteni adomány stb., lehetetlen megtanulni gyakorlással, tanulással. Aztán gimiben olyan tanárom volt, aki pont ellenkezőleg állt hozzá és ő mindig azt mondta, hogy gyakorolni kell, próbálkozni, gondolkodni és előbb-utóbb majd rájössz. Lehet nem fogsz tudni minden feladatot megoldani, de valamit mindenképpen tanulsz ezekből a próbálkozásokból. Engem ez akkor nagyon motivált. Nem tanultam és gyakoroltam óráról órára, inkább hetente vagy két hetente néztem át az anyagot és a dolgozatok előtt az össze megoldott feladatot megoldottam újra. Ott volt mellettem a megoldás, onnan tudtam lesni és ki tudtam találni, hogy most hogyan és miért kell csinálni. Nekem ez egész jól bevált, minden évben négyes voltam, az érettségim ötös lett.
2021. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!