Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 3 órás rajz érettségin...

A 3 órás rajz érettségin vajon lesz időm egy A2-es lapon a portrét bevonalkázva tónusozni? Vagy fágyoltónusoznom kéne?🤔

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 21:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szerintem otthon próbáld ki többször és meglátod
2021. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs élő modellem. Inkább általánosításra lennék kiváncsi. Hogy lehetséges-e?
2021. febr. 1. 22:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tőled függ, hogy dolgozol. Én miután végeztem a rajzzal volt még kb 3/4 órám hátra.

Én is azt tanácsolom hogy próbáld ki, nincs élő modelled, ha nincs akkor csináld képről. Kérd meg valamelyik családtagod, hogy lefotózhasd, vagy keress interneten.

2021. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Képről egész hamar kész vagyok.20 perc kb. Mondjuk nem tudom mennyire számít, de csak koreaiakat rajzolok. A3-as füzetbe.
2021. febr. 2. 15:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Érettségin nem koreai modell lesz, és nézik az anatómiát is, szóval ha koreai fejet csinálsz neki az pont levonás. Mondjuk ezekből gondolom nem művészeti suliba jársz, ha ennek ellenére rajz érettsgit választottál, készülj fel jól, ne koreaiakat rajzolj és állj át az A/2 méretre. És az írásbeli részére is készülj, művtöri teszt is lesz benne
2021. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De művészeti sulis vagyok, csak a koreaiak szeretem. És gondoltam csak a vonalak számítanak. Ha bármit is kelljen rajzoni, akkor ha a vonal arányok stimmelnek akkor mindegy min gyakoroltam. A müvtöriről tudok.😌
2021. febr. 2. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Művészeti suli de nincsenek rajzmodellek? érdekes. Mindegy, figyelni kell az anatómiára, arányokra, kompozícióra, karakterességre (valóban felismerhető-e a modell) stb.
2021. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem egy jó szakgimi🥴

De màr így tudom, h 10-be akkor kéne lennie😬. Mondjuk térben sem rajzolunk idén🙄😩

2021. febr. 2. 16:53
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen és amiket leírtál, nem elég az ha én ázsiaiakat rajzolok?🤔 meg persze térben kissebb tárgyakat
2021. febr. 2. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin egy adott modell lesz és biztos hogy nem ázsiai. Az is lehet hogy idős embert kapsz, szóval én azt tanácsolom hogy amikor az érettségire készülsz ne ázsiait razjolj, gyakorlások közben észre fogod venni a különbségeket a szemnél, az orrcsontnál, testfelépítésben, alkatban, arányokban stb, mondjuk szabad szemmel is látható, de ne az legyen hogy érettségin rajzolsz először európai embert. Illetve időseket is próbálj rajzolni fotóról, a ráncokat, nézz koponyákat, melyik csont hova köt, a fejbiccentő hogy húzódik, a csuklyásizomra is figyelj, azt az osztályomban is láttam hogy sokan rosszul ábrázolják, pedig nekünk sokszor volt modellünk.

A tér ábrázolásnál, érettségin elég ha azt szemlélteted, hogy nem lebeg a modell. A tanárom mondott nekünk tnaácsokat megtörtént esetekről, az egyik diák teljesen tökéletes rajzot csinált, minden frankó volt, de annyira izgult és nem tudott koncentrálni, hogy a modellnek 4 ujja lett, tehát ellenőrizd vissza a részleteket is, (azt gondolom tudod, hogy a ceruzával nézd mi hogy aránylik a modellen egymáshoz, remélem ezt azért tanították), meg előfordul olyan is, hogy annyira a modellre koncentrál az ember hogy nem rajzolja alá a széket. Ami még fontos, hogy egyszerre tónusozz, vannak emberek akik csak részenként haladnak, és amikor a fej már teljesen kész, a többihez hozzá sem nyúlt, ez alapvetően nem baj, de érettségin ha neadjisten megcsúszol az idővel még mindig jobb egy nagyábóli tónus de mindenhol, mint egy tökéletes tónus, de nem mindenhol mert nem jutott rá idő.

2021. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!