Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen jogokat sértek azzal,...

Milyen jogokat sértek azzal, ha például Narutos vagy más animés doujinshi Mangákat vagy rajzokat adok másnak pénzért?

Figyelt kérdés
Ha például nekem jól megy a rajz, és egy művet vagy egy szépen megalkotott "Mangát" csinálok már létező animék karaktereivel, az milyen büntetéssel járna felém? Többet látok hirdetve, most akkor mind egyenként jogi engedélyt kért az alkotótól?

2021. jan. 31. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerzői jogokat sértesz, de valószínű, hogy ez a kutyát nem fogja érdekelni.
2021. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
66%
Ha itt magyarországon adod el akkor semmi bajod nem lesz belőle. Csak a szerzői olyam jogokat sértesz amiket itt magyarországon senkit sem érdekel.
2021. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az első kettő nem tudja hogy a japánok mennyire komolyan veszik a szerzői jogokat. ha megtalálnak, utánad mennek, akárhol vagy a világban. én nem kockáztatnék
2021. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudsz doujint rajzolni? Ha szép még én is vennék belőle lol
2021. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogyan működik a szerzői jog az anime és mangaiparban, de ugyebár az animékhez is készítenek fansubokat. A feliratok készítői sem hiszem, hogy megveszik a jogokat. Bár javítson ki valaki, aki ért hozzá.
2021. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 jól tudod, és volt is ebből durva jogi hercehurca az elején. végül japán rájött, hogy van egy bazinagy piac az országon kívül, és akkor ezdték el adogatni a jogokat külföldi tévécsatornáknak, és akkor keztek el feliratos, majd szinkronos animéket vetíteni, és lefordított mangákat forgalmazni. (próbáltam évszámot találni, sikertelenül, talán valamikor a 70es években történt)
2021. jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Lefossak a jogokat, csak adozzal:D
2021. jan. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!