Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Kaposvári Táncsics Mihály...

A Kaposvári Táncsics Mihály Gimnáziumba szeretnék továbbtanulni, mennyi esély van rá, hogy lesz helyem?

Figyelt kérdés
8. osztályos tanuló vagyok. Eddig minden egyes évben kitűnő voltam, a felvételin 71 pontot szereztem. Elég lesz ehhez ennyi? Csak félek, hogy esetlegesen nem jutok be, és na...

2021. febr. 2. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá esély, hogy bekerülsz. Esetleg meg tudnád írni, pontosan melyik tagozatra szeretnél bekerülni?
2021. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem, történelemre szeretnék.
2021. febr. 2. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól számoltam, eddig 121 pontod van a 200-ból (mivel még nem volt szóbeli meghallgatás, azon 50 pontot lehet elérni összesen).

Utolsó felvett diák összpontszáma emelt történelem tagozatra:

2018: 141,5

2019: 136

2020: 144,5

(forrás: felvizsga.eu)


Véleményem szerint, ha a szóbelin jól szerepelsz, simán bent vagy. :) Persze ez függ a többiek eredményeitől is, de nem hiszem, hogy olyan számottevően változnának a ponthatárok egyrészt, másrészt nem gondolom, hogy ellébelcolnád a szóbelire való felkészülést, így akár 161-171 pontod is lehet a végére a 200-ból, úgy meg biztosan bekerülsz. Sok sikert!

2021. febr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az információkat! A szóbelire készülök rendesen, csak nem fogom elrontani annyira, nem vagyok az a típus, aki izgul és leblokkol, szerencsére.
2021. febr. 3. 08:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :) Jó készülést!
2021. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatomból kiindulva: én anno bioszra jelentkeztem (hozzá kell tenni, hogy az évek tendenciái azt mutatják, hogy ott magasabbak a ponthatárok), majdnem ugyanilyen pontszámmal indultam szóbelire, és ott egy jó pontszámot sikerült összeszereznem, és 7. helyen vettek fel (bár már nincs fent a Táncsics honlapján a lista, de bioszon nagyon szorosan jönnek egymás után a pontok: 3 helyet hoztam volna fel +3 ponttal). Szóval bár semmi sem biztos, de nagyon jó esélyed van rá, hogy felvesznek :) sok sikert!
2021. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: bár kissé igazságtalannak tűnhet a többiekkel szemben, de előnyben vagy, ha a felvételiztető tanárhoz már jártál előkészítőre. Tudni fogja, hogy milyen szinten vagy és könnyebben (vagy éppen kevesebb lelkesedéssel, neadjisten) ítél meg magasabb pontszámot neked.
2021. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!