Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz a diákmunkával 2021 után?

Mi lesz a diákmunkával 2021 után?

Figyelt kérdés

Ha ismét a jelenlegi kormányt választják meg, és valóban nem kell SZJA-t fizetni 25 éves korig, akkor a diákmunka bruttó bére 1-2 százalék eltéréssel a nettó bér lesz?

Nem találtam erre vonatkozó információt eddig sehol



2021. febr. 3. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 1-2% eltérés sem. Bruttó = nettó.
2021. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az 1-2 százalék eltérés a a szövetkezetek által levont összeg. Úgy tudom egy kicsit ők is le szokták vonni.
2021. febr. 3. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szövetkezek akik levonnak kezelési és egyéb költségeket a kiírt bruttó bérből.

De vannak korrektebb szövetkezetek is, ahol azt a költséget nem vonják le duplán és a kiírt bruttó, szja mentesen ugyanannyi lesz mint a nettó.

2021. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Erről amúgy van hivatalos valami, hogy diákmunkára is vonatkozna?
2021. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A normálisabb helyeken úgy megy ez, hogy a diákszövetkezetnek többet fizet a munkaadó utánad a közvetítésért és a papírmunkáért, de neked eleve annyival kevesebb fizetést kínálnak. Lehet, hogy vannak olyan szövetkezetek, akik trükköznek ezzel és még abból is levonnak, de szerintem nem jellemző. Ezért a bruttó az annyi, mint a nettó.
2021. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Mármint annyi lesz, ha elfogadják ezt a törvényt.
2021. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!