Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy mivel az érettségire való felkészülés sem volt hagyományos így az érettségi se legyen az?

Figyelt kérdés
[link]

2021. febr. 3. 15:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljes mértékben egyetértek, maradjon el a szóbeli
Baromság! Legyen írásbeli és szóbeli vizsga is
27 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

abban nem foglalnék állást hogy legyen vagy ne legyen, mert már egyetemre járok, így habár van véleményem erről, nem tudom igazán átérezni azt hogy milyen helyezetben vannak a most érettségizők.

azonban ami szerintem itt a legfontosabb Hiller javaslatában, az az hogy most kellene döntést hozni nem pedig május végén majd.

Bármi is lesz a döntés, ahhoz mérten kell felkészülnie a diákoknak az érettségire és inkább ezen kellene a hangsúlyon lennie, hogy minél hamarabb kapjanak egy biztos döntést, információt.

2021. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Na igen, én ebben egyetértek, hogy ideje lenne meghozni a döntést.


Egyébként én végzős vagyok és megmondom őszintén a biológia emelt szóbelitől nagyon félek. Minden szóbeli feleletemnél le szoktam szóban sokkolni a legelején (tehát segítség nélkül nem tudom elkezdeni) és én úgy tudom, hogy ha segíteniük kell érettségin akkor az már nem lehet ötös. Ezen nem lehet javítani. Folyamatosan jeleztem korábban míg rendes tanítás volt, hogy hadd feleljek szóban, semmit nem javított a készségemen. Ugyanúgy lesokkolok.


Így igen, én pozitívan élném meg ha nem lenne szóbeli de ugyanakkor azok álláspontjait is meg kell érteni akik inkább beszédesebbek így nekik a szóbeli megváltás.


Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Esetleg lehessen választható... Dönthesd el magad, hogy szóbeli vagy írásbeli de akkor ezáltal a jövőre érettségizők igazságtalan elbíráltatásban részesülnének azzal, hogy nekik nem lesz ilyen lehetőség.


Érzelmi felem azt mondja, hogy hagyományos érettségi legyen, a racionalista felem meg inkább csak az írásbeli felé húz.


Mindenesetre köszi a választ, jöhetnek még vélemények :)

2021. febr. 3. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Annyi könnyítés azért van érettségin hogy nem csak kimész megkapod a témát és rögtön el kell kezdeni beszelni róla.

Inkább olyan mintha egy esszefeladatot kapnál. Megvan a téma, pontosítás hogy miről kell beszelned és pár pont amit bele kell venned - ami kb megadja a felépítést. Ehhez papiron kidolgozhatod a vázlatodat. A vázlatot nem fogják elkérni tőled, végig előtted lehet figyelheted hogy elmondtál e minden fontos gondolatot, írhatsz előre egy egy kezdő vagy összekötő mondatot is.

Ha kicsit gyakorolni akarsz pl töriből akkor vegyél elő regebbi érettségi esszéket, adj magadnak 10-15 percet hogy csinálj egy esszevazlatot a feladat és a források alapján, majd kezd el szóban felmondani.

2021. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 Ezt nem is tudtam :O Sajnos a kommunikáció nálunk nulla így ilyeneket nem mondanak.


Na akkor megnyugodtam :)

2021. febr. 3. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon örülnék ha elmaradnának, szerintem 1 kezemen meg tudom számolni hányszor feleltem, ha a nyelveket nem számoljuk. Főleg így a mostani helyzetben még annyi esély sem volt rá. Nyilván akiknek jó a beszélőkéje rosszabb lenne, de így nem kéne 80 tételt bemagolni, plusz nyelvből is készülni, ami nagy terhet levenne a vállunkról szerintem. főleg, hogy korlátozottak a lehetőségek a tanárokkal való konzultációra. (nálunk most jutottak arra h hétfőn és pénteken az első 2 óra fakt jelenléti, de hát lókukit nem ér)


És amúgy igen, van 15-20 perced vázlatot írni, plusz nekem infó tanárom mondta h kezdjük úgy a feleletet (előrehozottan érettségiztem ősszel) hogy "az x tételt húztam, ezen belül fogok beszélni erről, arról és amarról, kezdeném ezzel." vagy valami ilyesmi, számomra ez sokat segített, hogy tudtam hogyan kezdjek neki.

Illetve a tétel alatt vannak "segítőkérdések" hogy pontosabban mire kíváncsiak.

Valamint ha valamit esetleg kihagytál, a végén kérdez a tanár, és ha akkor mondod az ugyanúgy jó. Vagy én nem tudtam mire gondol pontosan infón, a gyakorlati feladat közben már meg tudtam válaszolni, és így is max pont lett.


(bocsi az összeszedetlenségért)

2021. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!