Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a diákigazolvá...

Meddig érvényes a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tavaly januárban végeztem el az egyetemet, viszont csak most sikerült munkát találnom és ezen ~1 év alatt nem rendeztem a TB-t, nem küldött csekket a NAV, megkérdeztem tőlük és nincs tartozásom. 2019/2020 I. féléves matricával még elképzelhető, hogy fedezve volt a biztosításom pl. veszélyhelyzet miatt egy ideig, vagy még most is? Február 15.-ével kezdek, köszönöm a segítséget!



2021. febr. 3. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is küld csekket a NAV. Ügyfélkapun belül tájékoztat. A jogviszony megszünésedtől 45 nap. A jogviszony akkor szünik meg amikor abszolváltál, ezt a dátumba láthatod. Visszamenőleg is kifogják fizettetni veled.
2021. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor május 15. - február 15. között kell fizetnem.
2021. febr. 3. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ne itt kérdezd meg. Én konkrétan felhívtam a NAV telefonos ügyfélszolgálatát, és tájékoztattak. Küldenek csekket, ha van tartozás, nem csak ügyfélkapun értesítenek.
2021. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csekket akkor kapsz, ha kérsz. Különben nem fognak. Ügyfélkapun értesítenek arról, hogy fizetned kell majd. A fizetést átutalással tudod, a közleményben meg kell adni adatokat pl adóazonosító. Havonta kell küldeni az összeget. Ha nem tudsz utalni akkor kérhetsz csekket. Az ügyfélkapu arra vonatkozott, hogy tudd mikortól kell fizetned. Miután megszünik a jogviszonyod van még 45 napod, amely "fizetve van". Jogviszony megszünését követően 2 héten belül levelet kapsz. (Ez automatikus).
2021. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jártam a NAV-nál, ott mondták nincs tartozásom, felhívtam az OEP-et ők mondták küldenek a NAV-nak levelet, hogy írják ki a tartozást, azért 2020.03.31.-e óta eltelt már pár hónap, és se egy levél se egy csekk gondoltam még munka előtt jó lenne letudni ezt a tartozást, hogy be tudjanak jelenteni.
2021. febr. 3. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól még be tudnak jelenteni és utána egyből lesz TB-d. Viszont lehet, hogy majd egyszer jönni fog papír formában a felszólítás a fizetésre.. a NAV ilyen. Akár 5 évig is vár és aztán küld.
2021. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem lassan 2 hónapja, hogy letelt a +45 nap is. Gondoltam, felhívom a NAV-ot és kérek csekket. Közölte velem a hölgy, hogy várjam meg, amíg kijön a levél, mert ilyenkor a biztosító jelez a NAV-nak, és a NAV küld levelet a teendőimről, a levélben lesznek csekkek. Így nem tudtam kérni se csekket, amíg nem írják ki ezt kötelezettségnek.

Jófej akartam lenni és elutalni, de szerinte várjam meg, amíg értesítenek. Én ezt az információt kaptam tegnap előtt.

2021. febr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 15-től be leszek jelentve ezt meg befizetem.
2021. febr. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!