Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulnátok meg 50...

Hogyan tanulnátok meg 50 oldalt 3 nap alatt?

Figyelt kérdés
Kisérettségi lesz az iskolánkban, eddig ilyen méretű anyagot nem nagyon kellett megtanulnunk, sajnos az utolsó pillanatra hagytam a tanulást. Nektek milyen módszeretek van, ami bevált?
2021. febr. 6. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Leülni és tanulni. Ez nem túl nagy anyag.
2021. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a módszerem ilyenkor, hogy megtanulok annyit, amennyit tudok. Van, hogy beválik, van, hogy nem.
2021. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Khérlek. 20 oldal az első nap, 20 a második nap, 10 az utolsó napon, és ekkor egy gyors ismétlés is, majd pár óra alvás. Ez nem egy komoly dolog, zuhanj neki gyorsan és meglesz!
2021. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első napon megtanulom az 50 oldalt. A második napon ismétlek. A harmadik napon pihenek.


Hogy tanulok meg naponta 50 oldalt? (Igazából 80 oldal / nap volt az egyetemi kapacitásom...)


Kiemelő filccel kihúzgálom a lényeget úgy, hogy a kihúzott részek is értelmes mondatokat alkossanak. Ezzel eltöltök egy napot. Mondjuk óránként 5 oldal, közötte 15 perc szünetekkel.


Amikor ismétlek, akkor már csak a sárga szövegeket olvasom.

2021. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ismétlés. Először én egyben végigolvasnám az egészet, már ott megjegyzel sok mindent, utána lebontanám kisebb részekre a tanulnivalót.
2021. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én egyetemista vagyok, volt olyan, hogy egy hét alatt 600 oldalt kellett megtanulni, aztán még fel se szusszanhatsz, mert készülni kell a következő vizsgára, ami jobb esetben már nem 600, hanem csak 200 oldal.

Ha majd bekerülsz egyetemre, úgy fogsz visszaemlékezni arra az 50 oldalra, hogy jaj lóf.sz volt:)

2021. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Esetleg a te praktikáidat megosztanád velem?

2021. febr. 6. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Akik azt írják, hogy 50 oldal semmi és jaj mi lesz egyetemen... azok egyáltalán nem segítenek most a kérdezőnek, mert most a kérdezőnek ez igenis sok.


Amit én tanácsolok, az az, hogy először nézd meg az anyagot nagyjából, melyik téma hány oldal stb., aztán ugyanez az altémakörökkel. Ez idő alatt is ismerkedsz valamennyivel a témával, de ami fontosabb, az az, hogy jobban átlátod az egészet és így részekre bontva nem fog túl nagynak tűnni. Ha az 50 oldal tankönyvre vonatkozik, akkor esélyes, hogy a képeket ha kivennéd, kevesebb lenne. Plusz, ha hozzáveszed, hogy az egybefüggő mondatok rengeteg töltelékszóval vannak megtűzdelve, az is csak növeli az oldal mennyiségét, de a lényegen nem változtat.

Én első napon végigmennék ezeken + az első 25 oldalból írnék vázlatot, de nem úgy, hogy nézem a könyvet és írok, hanem elolvasok egy részt és emlékezetből írok vázlatot. Ha végeztem egy témakörrel/leckével, akkor visszamegyek és kiegészítem a könyvből, amire nem emlékeztem, más színnel, hogy tudjam később, hogy arra nem emlékeztem. Ezután pihenés után megnézem a kiírt vázlatot és abból kérdéseket fogalmazok.

Második nap ugyanezt csinálom a másik 25 oldallal, utolsó nap pedig a kérdésekre próbálok válaszolni. Ami nem, megjelölöm, megnézem a jegyzetet, ha nem értem, a könyvből is elolvasom. A kérdések végén visszatérek azokhoz, amiket nem tudtam, átismétlem.

2021. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
oszd be, első nap 25öt olvass át alaposan, 2. nap a maradékot, 3. nap meg ismételd:)
2021. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2021. febr. 7. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!