Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskola váltás gimi utolsó évben?

Iskola váltás gimi utolsó évben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két tanítási nyelvű gimnáziumban vagyok most 4.-es viszont valószínűleg nem tudnék spanyolul leérettségizni matekból vagy földrajzból, ezért utolsó évre át szeretnék menni egy általános tantervű osztályba, hogy ne kelljen spanyolul tantárgyakat teljesítenem. Sajnos nálunk a követelmény is nagyon magas és egyszerűen nem bírok eleget tenni neki. (Nem vagyok egyedül, a motiváció nálunk inkább az 1-es osztályzat mintsem az 5-ös így csak az érettségi duplázása jöhet szóba. A 4év alatt 13 osztálytársat vesztettünk el mert egyszerűen nem bírták lelkileg.) Sokszor úgy érzem hiába tanulok magántanárral beleroppanok ebbe az egészbe. Tudom, hogy már csak 1 évet kellene kibírnom de szeretnék egyetemre menni így nagyon nem mindegy, hogy sikerül az érettségi.

Mit gondoltok? Érdemes lenne utolsó évre másik gimnáziumba menni? Befogadna egyáltalán a közösség?

(Köszönöm szépen előre is annak aki segítő szándékkal ír. Aki pedig csak utálkozni jönne ide vagy esetleg elhordani egy lusta p*csának az inkább írjon privátban és szívesen kifejtem a véleményemet!)



2021. febr. 6. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát... online oktatás miatt necces, plusz már elkezdődött a második félév.

De próba cseresznye, hajrá

2021. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha jól értelmezem, jelenleg még másfél tanéved van az érettségihez. Ha már tudod, hogy váltani akarsz, miért nem próbálkozol már most vele? Nem veszíthetsz semmit, hiszen így több időd lesz majd megszokni az új helyet, és ami még fontosabb, még év végéig nagy valószínűséggel lehetőséged lesz javítani a jegyeiden, így rögtön nagyobb eséllyel indulsz a felvételinél.

Igaz, hogy már elkezdődött a második félév, de a legtöbben év elején vagy félévkor szoktak új helyre váltani. Ilyenkor sokkal könnyebb mindent bepótolni és hozzászokni. Ráadásul mivel van már félévi bizonyítványod, az se jelenthet problémát, hogy kevés jegyed van, hiszen így az új helyen szereznéd meg a második féléves jegyeidet is.

Az online oktatás miatt valószínűleg mostanában nem fogsz az új osztálytársaiddal/tanáraiddal találkozni. Ennek ellenére az ottani tanulási tempóba így is belerázódhatsz, és kitapasztalhatod az elvárásokat még az előtt, hogy be kell menned és azon stresszeled magad még a tanulás mellett, hogy hogyan fognak az új osztálytársaid fogadni.

Mivel a spanyolt a legtöbb középiskolában nem tanítják, így úgy tűnhet, hogy ez megnehezíti az átvételt, de szerencsére ez nem igaz. Létezik olyan lehetőség, hogy amennyiben átmész máshová, nem kell az ottani nyelvórára bejárnod, hanem helyette félévente vagy évente osztályozó vizsgát teszel belőle. (Ez szerintem egy spanyol kéttannyelvű után abszolút nem jelentene nagy nehézséget.) Az ilyet hívják vendégtanulói jogviszonynak, ahol az iskolád segít megoldani, hogy egy másik helyen szerezz belőle jegyet. Így még a nyelvi érettséginél is választhatod a spanyolt, amire nem lenne egyébként lehetőséged akkor, ha az utolsó évben nincs jegyed belőle.

Mivel pár tantárgyat spanyol nyelven tanultál, lehetséges (de nem biztos !) , hogy különbözeti vizsgát kell csinálnod. Nem kell ettől megijedni, ez csak annyiból áll, hogy például magyar nyelven kell megoldanod pár matematika feladatot, hogy lássák, hogy így is megy neked. Ez egy jó esély arra is, hogy az átlagodat felhúzd vele, mert ez a jegy fog a bizonyítványodba bekerülni. (Félévesnél nem tudom, hogy hogyan van, de szerintem ott az ilyen úgy működik, hogy megkapod annak az eredményét, és az évvégi jegyedbe ez többszörös szorzóval számít bele, például ha 4ess lesz, akkor 4 db 4esként fogják számolni) Ráadásul ez, ahogy az osztályozó vizsga is, a középszintű érettségi százalékai szerint lesz osztályozva, tehát sokkal könnyebb benne jó jegyed elérni.

Szerintem érdemes átmenni, a jó jegyek, és az, hogy sokkal kevesebbet stresszelsz, nagyon sokat javíthat a felvételi eredményeden. Nem kell ezt a kéttannyelvűt erőltetni, gondolom a jó nyelvtudás miatt mentél oda, amin nem fog már semmit sem változtatni az, hogy egy évvel kevesebb ideig tanulod a matekot spanyolul.

Az új iskola kiválasztásánál legyen az is fontos szempont, hogy amennyiben jársz valamilyen fakultációra, ott is legyen olyan, mert hiába tűnik egyértelműnek a jelenlegi sulidba, lehet, hogy máshol nem jött össze a szükséges létszám.

Melyik városban van ez a kéttannyelvű? (Ha nem szeretnéd nem kell erre válaszolnod, megértem, ha nem akarod, hogy mások véletlen rájöjjenek arra, hogy ki vagy) Van másik iskola a városon belül általános tagozattal? Ha nincs, nézz szét jobban a környéken, hidd el, pár perc utazáa bőven megéri azéet, hogy jól érezd magad. (Ha szeretnéd, segítek neked keresni, csak írd meg, hogy merrefelé szeretnél az új iskoládba járni)

Bocsánat az esetleges elírásokért/helyesírási hibákért.

Remélem, hogy segítettem. Ha bármi kérdésed van, írj bátran!

2021. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

#2 hogy jott ki a masfel tanev? En ugy ertelmeztem hogy iden majusban fog vegezni


Nem kotekedni szeretnek, lehet en ertelmeztem felre

2021. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, nem veszem kötekedésnek.

Én több szempont miatt értelmezem úgy, hogy most még nem végzős:

1,Mivel azt írta, hogy már csak egy évet kéne kibírnia, nem hinném, hogy az érettségiig hátralevő 3 hónapra céloz.

2, Az érettségi jelentkezési határidő február 15-e. Tehát van még odáig nyolc nap. Ennyi idő alatt eléggé nehezen lehet megoldani azt, hogy valakit átvegyenek, főleg egy kéttannyelvűből "sima" iskolába. (Mert ahoz, hogy ott tudjon jelentkezni a nem idegen nyelven írt érettségikre, már tanulói jogviszonnyal kéne ott rendelkeznie, amihez először el is kell dönteniük azt, hogy az általa tanult tárgyak így elfogadhatók-e, emellett a spanyol nyelv tantárgy miatt is el kell dönteni, hogy mégis hogyan lesz megoldható, hogy arra jegyet kap. És ez nem olyan gyors folyamat)

3. Azt írta, hogy kéttannyelvű iskolában 4.-es jelenleg. Elég kevés általános iskolában van lehetőség spanyolul tanulni, ezért az összes kéttannyelvű belőle egy nyelvi előkészítős évvől indul, így a teljes képzés 5 évig tart. Nem tartom valószínűnek, hogy az ő intézménye ez alól kivétel lenne.

2021. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó tanévre még lehet esélyed átiratkozni, de ha tavasszal érettségizel, akkor erre a kb 3 hónapra szerintem már szinte lehetetlen. Előbbinél is lehet, hogy kell különbözeti vizsgát tenned, vedd fel minél hamarabb a kapcsolatot a kiszemelt iskola igazgatójával!
2021. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 igazad van :D az egy evet kell kibirnom felett atsiklottam


En a 4.es miatt kovetkeztettem, mert eddig senki sem szamolta az elokeszito evet, akikkel beszelek mindenki 0.nak hivta csak, es utana lett elsos/kilencedikes

2021. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!