Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hülyeség 30 évesen jelentkezni...

Hülyeség 30 évesen jelentkezni bölcsészettudományi képzésre?

Figyelt kérdés
Igazából középiskolásként is oda akartam jelentkezni, de mindenki lebeszélt róla, mert hogy nem lesz vele állásom. De most itt vagyok és úgy érzem nagyon nagy hiba volt, hogy nem követtem az álmaimat. Mit gondoltok erről? Nem lógnék ki a sok fiatal közül? Vagy eleve halva született ötlet volt? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2021. febr. 7. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Milyen szak?
2021. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát igazából kettőt közt vacilláltam régen is. Klasszika-filológia és kínai szak.
2021. febr. 7. 22:11
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát nekem mérnökként az a véleményem, hogy egyrészt ne érdekeljen, hogy kilógsz-e vagy sem. Náluk volt egy 40-hez közelítő faszi, aki tizensok éve végezte a bsc-t. A kínai szerintem anyagilag hosszútávon megéri, lehetsz tolmács is, a másik annyira nem éri meg anyagilag. Ha úgy gondolod, hogy ha megéri, és akkor is meg tudsz élni, ha befuccsol a dolog; akkor kövesd az álmaidat. Engem is érdekeltek a humán szakok, de a szüleim 18 éves koromban azt javasolták, hogy először szerezzek egy olyan diplomát, amiből jól meg lehet élni, és szeretem, és ha az megvan, akkor jöhet a többi, akár állásként is, így is tettem, és nem bántam meg.
2021. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
2021. febr. 7. 22:30
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
35 évesen vagyok mesterképzésen hallgató. Szerinted akkor? Sok sikert, vágj bele! ;)
2021. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Csak hobbi szinten csináld. Nem ajánlanám, szerintem ezt nem ebben az életkorban kell elkezdeni.
2021. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Tanulni sosem késő...ezt hallottad már?
2021. febr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Én 31 évesen kezdtem a mérnökinfót, nem igazán érdekelt más véleménye. A tanárok kifejezetten normálisak velem, a csoporttársak között is van jópár ember, akikkel jóban vagyok, de a többiek részéről sem látom, hogy annyira kinéznének.

Bár elég sokat tanulok, így a többieknek tudok segíteni, a tanárok meg látják a szorgalmam, lehet ez is hozzátesz.

Szerintem ne hallgass senkire, csak magadra! Nekem a szüleim folyamatosan azt mondták, hogy nem vagyok olyan okos, hogy elvégezzek egy infót/mérnökit, ezért egy elég gyenge szakot végeztem, és egész egyszerűen csak szenvedtem ezidáig. Dolgoztam, egész jól kerestem, de tényleg belül szenvedtem.

Jelentkeztem, és így 10 évvel később is megállom a helyem (ezek szerint 10 éve is ment volna...), és olyan boldog vagyok, mint még soha.


Szerintem bármilyen szakkal el tudsz helyezkedni, ha hozzáteszed azt a pluszt, amivel te jobb vagy a többieknél, így én nem ez alapján választanék. De ha te esetleg nem vagy ennyire céltudatos, akkor tényleg azt válaszd, aminél könnyű látni a "végét", hogy hogy tudsz belőle pénzt keresni.

2021. febr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
6, tudod egyáltalán mit írtál? A tanulásra nincs meghatározott életkor. Pláne meg a felsőoktatásban. Biztos még nem tartasz ott, ha ezt nem tudod. Akkor most szóltam!
2021. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Köszi a lepontozást.
2021. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!