Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell házit csinálni?De...

Miért kell házit csinálni?De nem azért, hogy gyakoroljunk

Figyelt kérdés

#De miért l
2021. febr. 9. 19:21
A kérdező szavazást indított:
Haha!
Miért?
6 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell. Lehet. meg lehet butának maradni is.
2021. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért kell, mert érdekedben áll: el nem végzése annyi egyest okozna neked, ami jelentősen lerontaná az átlagod. Ugye.
2021. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert jobb móka, mint egész nap gyapotot szedni a tűző napon.
2021. febr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

19:26-os vagyok


Kedves Hanna, megkaptam a prividet. Szerinted a saját érdeked felsimerése nem elegendően komoly ok arra, hogy megcsináld a leckéd? Mégis, mi lenne ennél komolyabb?

2021. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
De,pont azért szoktak házi feladatot adni hogy ezzel is gyakorolj ,mert ah nem ad a tanár házit akkor sokan elő se veszik a könyveket hogy átnézzék hogy mit vettek előző órán.
2021. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Hanna, megkaptam a második prividet is. Egy ilyen kérdezős oldalon előfordul, hogy olyan választ kap az ember, ami nem esik egybe az előzetes elképzeléseivel, se a vágyaival, nem ad önigazolást stb. Ez a kérdező kockázata. Meg kell tanulni evvel együtt élni, vagy -hm, fájdalom!- el lehet ám hagyni az oldalt.


Melyik megoldást választod? Válaszodat indokold.

2021. febr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Megkaptam a harmadik prividet is. Nem válaszoltál a kérdésre arról, hogy a lelki reziliencia kifejlesztését vagy az oldal elhagyását választod, esteleg harmadik megoldást találtál az indoklás is elmaradt. Nem készíteted el a leckéd... mi lesz így belőled?

2021. febr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én örülök ha van házi. (Egyetemista vagyok) Így a megírásakor összeáll a kép, ha nem is figyeltem valamire eléggé.

Sok olyan házim volt már, gimiben is, főleg matekból, ami nem a gyakorlásra ment rá, hanem, hogy magunktól rájöjjünk dolgokra. Tételeket, állításokat kellett bizonyítani. Előnye: megtanulod, gyakorold a bizonyítást, mint műfajt, nem visszaböfögöd amit elmondtam, hanem gondolkodsz, aklotsz, fejlődsz, ezért izgalmas is lesz, elkezd érdekelni, jobban beleláltsz a dolgokba. És persze nem utolsó sorban, amit te bizonyítasz be, sokkal jobban megmarad, mintha csak bemagolnád a tételt.


Ez egy példa volt, de más tárgyak, más házijai is működhetnek hasonlóan.

2021. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!