Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott középszintű...

Előrehozott középszintű informatika érettségit érdemes e tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok egy informatika spíler, ez a választott tantárgyam.Ugye 4 feladattípus lenne az érettségiben: a word megyeget, a ppt is, de az excell és az access nem nagyon (az accest egyáltalán nem, az excelt párszor használtam pár éve).Tehermentesítés céljából csinálnám meg, de szeretnék minél jobb eredményt elérni Szerintetek 3 hónap alatt meglehet tanulni ezeket úgy, hogy ötösre menjen, vagy inkább hagyjam jövőre?

2021. febr. 9. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Meglehet tanulni, csak akarni kell.

Nagyon sok oktatóvideó van a youtube-on.

Nézz tutorialokat, olvass utána és minél több érettségifeladatot oldj meg.

Ha már eljutottál egy olyan szintre, hogy úgy érzed tudsz teljesíteni, oldj meg feladatsort időre és pontozd le magadnak.

Menni fog, kitartást! :)

2021. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Baluba ***** válasza:
3 hónap bőven elég lehet. Excelt szerintem egyedül is meg lehet tanulni, csak néhány kulcsfüggvény működését kell megérteni és begyakorolni. Access esetében is elég a 3 hónap, de vagy keresni kell online kurzust/tananyagot, vagy magántanárt (vagy éppen a a saját infótanároddal megbeszélni egy felkészítőt), aki segít.
2021. febr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán megoldható :D

A középszint, az elég egyszerű, minden érettségi úgy van megoldva, hogy a közép az menjen majdnem mindenkinek.

Ha gondolod keress fel egy tanárt, de 3 hónap elég kell legyen rá

Ha meg autodiktata módon akarod, akkor kicsit bele kell ülni az SQL-be, de lehet grafikus módis is tanulni és akkor menni fog ;)

Amit tudok javasolni, hogy a word és a ppt (+KompooZer) menjen a legjobban, ezekben van a sok pont

Aztán az Excel (ebben is sok pont van, de ez az életben is hasznos, azért szedtem külön)

És csak a végére az adatbázis, az éri a legkevesebbet (20 pont), meg átlag ember nem is igazán használja semmire :D

Ha kell egy kis segítség vagy van kérdés írj nyugodtan

(programtervező hallgató vagyok)

2021. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én magamtól tanultam SQL-t ebből a videósorozatból:

https://www.youtube.com/watch?v=ToAhVl1YphE&list=PLyriihBWou..

Emelt érettségin az access feladatom max pontos lett.

Csak arra figyelj, hogy az mssql és az sql között vannak különbségek, pár kulcsszó más a két lekérdezőnyelv között.


Azt javaslom kezdésként nézz utána a grafikus felületnek is, aztán eldöntheted melyik a szimpatikusabb és azt megtanulod.

2021. febr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2021. febr. 10. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!