Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegetáriánusként lesz bármi...

Vegetáriánusként lesz bármi hátrányban részem az Állatorvosi Egyetemen, vagy kötelezni fognak olyan dolgokra ami ezzel az életmóddal nem fér össze?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyanokat, hogy vannak vágóhídi gyakorlatok, ez pontosan mit takar, kötelező? Most akkor rá is kérdezek, van konkrétan olyan alkalom hogy köteleznek arra, hogy végignézd egy állat megölését, vagy neked kell megölni? (És itt nem az altatásra gondolok, hanem a nagyipari állatok random legyilkolására)

Semmi bajom a vérrel, műtétekkel, boncolással, mindaddig amíg ez azért történik, hogy segítsek az állatnak. Gyerekkorom óta ez az álmom, nagyon keményen küzdök érte, szóval tényleg érdekelne, hogy vegetáriánusként fog-e érni valami olyan ,,élmény" amit nem akarnék látni? Azokat kérdezném akik már végeztek az egyetemen, vagy éppen most hallgatók, nagyon örülnék annak ha valaki szintén vegánként/vegetáriánusként írná le a tapasztalatait, mert gondolom azért biztosan van ilyen is.



2021. febr. 10. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogják végignézetni veled egy állat kivégzését. Nem pszichopataképzőre jelentkezel, hanem állatorvosi egyetemre.
2021. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fognak bevinni élő teheneket, hogy vágjátok le, mivel nem ez a képzés célja. Boncolni biztos kell majd, de ölni nem.
2021. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
De még mennyire, hogy kötelezni fognak. A szakma része, hogy érzelmek nélkül végezd a dolog, nem az, hogy az állatokat sajnáld.
2021. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Laikusként: szerintem az ölés nem a hatósági állatorvos dolga.

A hatósági állatorvos a vágóhídon a vágás előtti élőállat vizsgálatot végző, valamint a vágás utáni húsvizsgálatokat.

De előfordulhat, hogy az élőállat vizsgálat egy helyiségben van azzal a hellyel, ahol leölik őket. Illetve a húsvizsgálatnál is lehet, hogy még friss, meleg lesz a hús. Tehát ilyen szinten előfordulhat, hogy szembesülsz ilyesmivel. De hátha van itt állatorvos hallgató, aki volt már ilyenen.

2021. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

4-es vagyok, ezt találtam, nem fog tetszeni, előre szólok:


[link]


És gondolom, a gyakorlat része mindaz, amit a hatósági állatorvos végez.

2021. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Kérdezd meg az egyetemtől, más állatorvostól egy állatorvosos ccsoportban, ilyesmi. Relevánsabb válaszok lesznek majd.
2021. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosis vagyok, nem kell ilyet végignézned. Igaz még nem végeztem, de sose hallottam ilyenről, hogy végig kéne nézned, ahogy megölnek egy állatot. Nem henteseket képeznek, hanem állatorvosokat. Az elmélettel nyilván tisztában kell lenned ebből a szempontból, de nem fognak arra kötelezni, hogy nézd végig egy állat legyilkolását.

Több vegetáriánus és vegán embert is ismerek, aki ide jár. Ha a boncolás belefér a nézeteidbe, nem hinném, hogy problémába ütköznél a képzés során.

2021. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!