Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valóban elég lehet legfeljebb...

Valóban elég lehet legfeljebb öt óra alvás vegetáriánus étrend esetén? Tegnap írták itt. Nem vegán, csak vegetáriánusként. Plusz rendszeres meditáció. De pihentetően és egészségkárosodás nélkül!

Figyelt kérdés

2021. jan. 2. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Az alvás nem az étrendtől függ.
2021. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez marhaság, van, akinek elég(?) ennyi alvás, van, akinek nem, de ennek semmi köze az étrendjéhez!
2021. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
az értendnek nincs köze az alváshoz? hogyne lenne HA nincs elég és megfelelő miőségű tápanyag pont nem tudsz jól elaludni.
2021. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
baromság
2021. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Az alvásszükséglet kortól, és egyéni adottságoktól függ. Ezen semmilyen étrend nem változtat egészséges ember esetén.
2021. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
52%
Ha valaki ilyet tapasztal az nem azért van, mert akkor onnantól kezdve kevesebb az alvásigénye, hanem attól, hogy jobban alszik és napközben nem vagy kevésbé fáradékony. A húsos, főleg nehéz, zsíros kajától felmegy az ember vérnyomása, a gyomorsava, lehet emiatt nyugtalanul alszik, vagy éppen napközben nem kiegyensúlyozott az energiaszintje, én pl. mindig húsos kaják után, nagyon elálmosodtam. Ahhoz, hogy valaki jobban aludjon természetesen az is kell, hogy megfelelő mennyiségben vigyen be vitaminokat és tápanyagokat, ne egyen sok cukrot stb., de lehet, hogy valakinek már a hús elhagyása is segít az alvásban.
2021. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Én vegaként pont ugyanannyi alvást igénylek, mint azelőtt, ha kevesebbet alszom, akkor hamarabb is elfáradok.
2021. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évig voltam vegán, 1 éve vega vagyok. Én ilyet nem tapasztaltam, nekem ugyanúgy kell a 8 óra alvás, néha 9. Egyedül ami eltűnt az életemből az a kajakóma, nem vagyok fáradt evés után. Régen ha jól bezabáltam valami húsos kajából, rendesen kifeküdtem.
2021. jan. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

Nem tudom, miért lettem lepontozva, számos tanulmány született arról, hogy az alvás és az étkezés összefügg, nem tudom, miért hihetetlen, mikor ez tök evidens, hogy amit eszek, az kihat MINDENRE a szervezetemben, ezt az emberek szeretik nem figyelembe venni. Bár megértem, mert ilyenkor ránk hárul a felelősség, nem az egészséggügyre meg a körülményekre, ehhez pedig nem sikerül mindenkinek felnőnie.

Azt is leírtam, hogyha elő is fordul az, hogy valaki kevesebbet alszik vegaként, nem azért, mert kevesebb alvásigénye van, hanem mert jobban alszik, mert a szerevezete nem a zsírok meg hús emésztésével kínlódik(ismerek sok mindenevőt, esti zabálás után alig bírnak aludni. Mikor én húst ettem, mindig le kellett pihenjek nappal, este meg nehezen aludtam el).

Senki nem mondta, hogy EVIDENS hogy kevesebb a vegák alvásigénye, csak elmondtam, hogy a táplálék milyen hatással lehet a szervezetére. Ezzel lehet nem egyetérteni, attól még nem lesz kevésbé igaz lol.


De hogy személyes tapasztalatot is mondjak: Én ugyan nem alszom szignifikánsabban kevesebbet, mióta nem eszek húst, de sokkal jobban alszok és sokkal később fáradok el este, így később igénylem azt is, hogy lefeküdjek. Előtte mindig úgy keltem, minta mosott sz-r, függetlenül attól, hogy mennyit aludtam. Volt, hogy már fél10-kor beájultam az ágyba fél hétkor alig tudtam, magamhoz térni. Mióta nem eszek húst, semmi bajom nincs a korai reggeli ébredéssel reggel és bőven elég, ha csak 11-ko fekszek le.

2021. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én felpontoztalak, ahogy most is, de én mióta a gyakorin vagyok azt vettem észre, hogy itt a pontozás soha sem racionális.


Van a nagy átlag véleménye és ha abba te bele tartozol mindenki felpontoz, ha akár csak kicsit is eltér a véleményed (hiába van esetleg neked igazad!) már pontoznak le, pusztán csak azért, mert nagy átlagtól eltér a véleményed.


Lásd a mostani (nem csak netes) elbaszott, nevetséges beszéd:


Benne van a nevében: épület, építmény, építeni szokták, évezredeken át nem véletlenül helyesen mondta mindenki. Britanniában ugyanez: building, build. Nem is lehet máshogy mondani. Még jó!


A tárgyakat világ életben készítettük, majd később nagy tételben gyártottuk.


Még csak fel sem tudom fogni, hogy néhány idióta hülye fejében hogy lehet "tárgyakat építeni"(?!).

Biztos pakolnak a számítógépre és az autóra egy nagy adag maltert, majd rá jó néhány B30-as téglát! :DDDDD


Gondolkodás nélkül veszik át a jó mellett a sok rosszat is ezek a birkák.


Másik örök kedvenc, a nevek.


Ennél is világ életben helyesen, nem ennyire típusidegenül és nem ennyire röhejesen beszéltek, helyesen mondták egy-egy mondatban a neveket, úgy ahogy az természetes.


Most meg? (Ebben is az a közös, mint a kecskeépítőkben, hogy CSAK az elmúlt alig öt-hat évben beszélnek ezek nevetségesen elcseszett, össze-vissza kevert módon.)

Mintha már nem is embereket neveznének nevén, hanem lealacsonyítanák a jó népet holmi szájbavert tárgyak szintjére. Már nem azt mondják hogy Mária, vagy Aladár, hanem mintha nyomorult tárgyakról beszélnének, már azt mondják egyesek helyette: a Mária, az Aladár, az Asztal, a Budi, meg a Seggüknek a partja.


Nem is tudják mit mondanak! Csak veszik át a haverjuktól, szomszédjuktól, vagy a médiából a sok rosszat. Ez a legrosszabb rájuk nézve, hogy fogalmuk sincs mit mondanak!


Örömszerzés helyett örömet okoznak?! Akkor mit csinálnak a fájdalommal? Fájdalmat szereznek?!


Vicc az emberiség fele.


Olyan megfelelési kényszeresek egyesek, olyan beilleszkedési kényszerük van, amit Te Sunshine, meg én el sem tudunk képzelni.


Így hát ahogy az elbaszott beszéd lett egyeseknél az alap, nem az ami természetes, ne várjunk mást a gyakorizóktól sem, hiszen itt is csak a nagy közös kollektív véleményt fogják felpontozni, mert bizonyos embereknek, látszik rajtuk, más út mintha nem is létezne.


Ez a megvetendő birkacsorda-effektus pedig az emberi butaságnak egyik legmasszívabb alapköve.

2021. jan. 9. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!