Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvin, pluszpontoknál mit...

Felvin, pluszpontoknál mit jelent az, hogy jár a 40 pont érzékszervi problémára?

Figyelt kérdés
Pl szemüvegre? Nagyon erős a dioptriám, kiskoromban műtötték a szemem

2021. febr. 13. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jár, csak akkor, ha ezt fogyatékosságnak minősíti a szakértő vélemény.
2021. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt tartós, hivatalosan alátámasztott egészségkárosodásra adják. Olyanra, ami fogyatékosságnak minősül, ezáltal a tanulásban nagy mértékben hátráltat.
2021. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre elég csak az orvos által adott dokumentumot feltölteni?
2021. febr. 13. 09:56
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

A szakértői véleményt a pedagógiai szakszolgálati intézmények működéséről szóló 15/2013. (II. 26.) EMMI rendelet értelmében – szakértői bizottsági tevékenység keretében – a megyei (fővárosi) pedagógiai szakszolgálat szakértői bizottsága (illetve azok megyei vagy országos szakértői bizottságként eljáró tagintézményei) készíti el a tanuló komplex vizsgálata alapján. (A pedagógiai szakszolgálatok jogelődjei közül a tanulási képességvizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottságok és az országos szakértői és rehabilitációs bizottságok állíthattak ki szakértői véleményt.)

Olvasd el ilyen kell, az orvosi vélemény nem elég.

2021. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt elég július 8.ig feltölteni?
2021. febr. 13. 10:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az valami morbid vicc, hogy a pedagógiai szakszolgálat ezek szerint felülbírálhatja nem csak a szakfőorvosokat, de még az igazságügyi orvosszakértőt is... 🤔
2021. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vicc vagy nem így működik sajnos ez a menete, mert különben nem fogadják el, ha nem megfelelő papírt tölt fel, és akkor hiába lenne jogos a 40 pont nem fogja megkapni.

Igen alul jelzik, hogy azt vagy köteles feltölteni feb 15-ig amit addig kézhez kapsz, ha valamit ez után szerzel be július 8-ig teheted fel.

2021. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én anno megkaptam a pontokat, mondjuk én SNIs voltam és jelenleg hivatalosan is fogyatékkal élő vagyok, SINOSZ tag. Kapnak utánad a szüleid emelt családi pótlékot? Az jó támpont ebben a kérdésben. Ha nem kapnak, valószínűleg nem elég súlyos az állapotod.
2021. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!