Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tanár gyengébb tanulóból?

Jó tanár gyengébb tanulóból?

Figyelt kérdés
Történelem tanár az osztályfőnök, szeret nyíltan beszélni, elszólta magát, hogy anno iskolában nem volt jó történelemből, hármas, ennek ellenére ezt a pályát választotta, mert iskola után elkezdte érdekelni. Jól tanít egyébként, s ez a lényeg, de én szinte hihetetlennek tartom, hogy egy tanár egykoron rossz volt abból, amit most tanít.
2021. febr. 15. 17:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakori. nekem egyetemen mondta most az angol tanárom, hogy mindig is szar volt angolbol, nem értett semmit. Fura mindenesetre
2021. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátom bukott (!!) gimnáziumban azokból a tárgyakból, amelyeknek a tanára lett. A pótvizsgára készülés alatt megtanulta, megértette.
2021. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
3, milyen tárgyakból ?
2021. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

ez pedig könnyen előfordulhat, főleg, ha valakinek rossz tanárai voltak. Egy rossz tanár megutáltathatja a tárgyát a diákokkal, akik e miatt motiválatlanok lesznek és "rosszak" belőle. Aztán ha távol kerül attól a tanártl, akkor rájöhet, hogy a tárgy jó, csak a tanár a pocsék.

Én a biológiával voltam így. Végig kettes-hármas voltam, egyetem alatt elkezdett érdekelni az egészséges táplálkozás, elkezdtem a biosszal foglalkozni, most második diplomát csinálok dietetikán.

2021. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
4. Fizika-kémia. :D :D :D
2021. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Én is voltam kettes általános iskolában nyelvtanból, mégis magyartanár lettem. Nem igazán befolyásolja a jövődet az, hogy iskolában hányas vagy egy adott tantárgyból. Az sem jelent semmit, ha ötödikesen mindenből kettes vagy, és az sem, ha már 4 éves korodban tudtál olvasni. Ettől függetlenül évekkel később bármi lehet belőled, osztályelső is lehetsz gimiben vagy meg is bukhatsz érettségin. Ezt nem lehet megállapítani előre.
2021. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Azért az kemény, általánosban kettesnek lenni ,még csak nem is reál tárgyból, ami sokkal kevesebb embernek megy jól... 5-nek annyit mondanék, nekem is rossz tanáraim voltak általánosban (gimibe elitgimibe jártam és intelligens tanári karunk volt, akik korrekten értékeltek és jól tanitottak), mégis 12 évig kitűnő voltam. Nem mintha ez annyira nagy dolog lenne, de elképedek,mikor ilyeneket látok, hogy kettes tanulókból lesznek a pedagógusaink....
2021. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
8 vagyok. Nálunk az általánosban a technika és tesi tanárok voltak a legprimitivebbek, olyanokat hallottam róluk.. látszott rajtuk, hogy nem tudnak tanitani, kihasználják az erőfölényüket, abban lelik örömüket, hogy a diákjaik fejlődjenek, minél jobb eredményeik legyenk, hanem akinek nem tetszik a pofája, az le legyen húzva. Illetve mai fejjel visszagonodlva az is felháboritó, hogy 8 évesen már úgy bántak velünk, kesztűs kézzel, mintha felnőttek lennénk. Empátiahiányosak voltak.Mondjuk ők még a szocializmusból szabadult csökevények voltak poroszos-fasisztoid mentalitással. Lefogadom, hogy azért bántak úgy a gyerekekkel, mert rossz tanulók voltak. Utálom, mikor korábbi rossz tanuló a diákjain veri le, ha ő nem volt jó tanuló vagy más egyéb sérelmeit az életben. Az ilyenek a legszánalmasabbak. nem hagynék egy ilyen pedagógust sem a pályán, bevezetném, hogy lehesen értékelni, kritizálni a munkájukat és független bizottsgá döntsön arról, folytathatja -e tanárként, aki visszaél a hatalmával. Ugyanezt a felsőokatásban is végigvinném. Az lehessen tanár, aki nem csak a tananyagot tudja, de kellően empatikus, ösztönző, motiváló hatása van a diákjaira, jóindulatú, igazságos, fedhetetlen.
2021. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Nem igazán érdekelt általánosban az iskola, inkább fociztam, verekedtem. :) Gimiben jöttem rá, hogy tanulni szép dolog, és akkor már mindenből ötös voltam.
2021. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!