Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak, ha sporttal...

Mit tanuljak, ha sporttal kapcsolatos fogalalkozást szeretnék a jövőben?

Figyelt kérdés
Bármi ami élsport, és amiben van biológia...Dietetika, edzősködés, gyógytornász, sportorvos, sportpszichológus, gazdasági szakemberek stb?...melyikből lehet a legjobban megélni? Edzősködés mi mellé jó párosítás?

2021. febr. 15. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Ezekből válassz!
2021. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rosszul tudom, de a dietetika inkább kémiásabb... És ezzel szerintem kevésbé fogsz tudni kimondottan sportolókkal foglalkozni. Persze nem kizárt, ha jó kapcsolataid vannak és talpraesett vagy simán mehet, de nehéz lesz. Edző szintén egyetemmel lehetsz, szintén az elhelyezkedés a necces. Ha nincsen kapcsolatod vagy a régi klubod nem fogad vissza, szintén nehéz lesz. De itt biztos sportolókkal fogsz tudni dolgozni. A gyógytornásznak is sok lehetősége van, neki az esélyei talán a dietetikánál jobbak, de ha megnézel egy csapatot (bármelyik sport, nem nagyon látni gyógytornász nevét kiírva). A sportorvos és a sportpszichológus kimondottan sportolókra vannak szakosodva (bár nyilván az előbbiekkel is lehet (gyt és dieteteika). A gazdasági szakember nem közvetlenül a sportolóval foglalkozik, hanem a klub csapat dolgait rendezi... itt maximum annyira foglalkozol a sportolóval, hogy aláírja a papírokat (vagy még ennyit sem). Ahogy nézem az edzősködés neked fix, emellé nem fogsz tudni kijárni egy orvosit, a kettő nem működik együtt. És talán a pszichológussal is ez a helyzet. A gyógytorna és a dietetika egyszerűbb eset, de azt tartsd szem előtt, hogy melyik város és milyen kapcsolataid vannak és kellő mennyiségű energiát beleteszel-e, hogy el tudd kezdeni valahol a karrieredet... Ez csak az én véleményem, lehet valaki máshogy gondolja. Illetve leginkább az én városom viszonyait vettem figyelembe.
2021. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikus majd sportdietetikus
2021. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!