Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon maradjon a...

Magyarországon maradjon a fogalalkoztatás doktori! Miért vélekednek a legtöbben így?

Figyelt kérdés

Igazából engem annyira nem érdekel, nem akarom elvenni senki doktori címét, csak tényleg nem értem a logikát.


Miért kap egy jogász, egy fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, illetve az államtudós 5 év egyetem után Dr. címet, ha Németországban és az Egyesült Királyságban, az orvosok sem kapnak 6 év egyetem után?

És ha már kap, akkor miért pont ezekért a szakokért?

Miért nem kap egy osztatlan tanárit vagy egy osztatlan építészmérnökit, esetleg egy gazdaság és pénzügy-matematikai elemzést végzett?

Hiszen ezek mind szintén 5+ éves szakok.


Vagy mi az a szempont ami fontos hozzá? A nehézség? Akkor miért nem kap egy fizikus, vagy egy villamosmérnök?


Vagy miért nem kap egy könyvvizsgáló? Ugyan egyetemen kívül, de az alapszak elvégzése után még több év mire eljut odáig és ott is van kamara.


Ugyebár Németországban és az Egyesült Királyságban, a doktor szó definíciója kizárólag ez: Tudományos minősítést elért személy, aki tudományos kutatómunkát végezve elkészítette írásbeli munkáját, amit egy szakbizottság előtt sikeresen megvédett, és így elnyerte ezt a minősítést.


Tehát PhD, DPhil és egyéb egyetem utáni, hosszú éveket igénylő kutató munkát végzett, elmélyült egy témakörben, melynek szakértőjévé vált és akár taníthatja is (egyetemen).


Azt tekintve, hogy a doco szó latínban “tanít”-ot jelent, a doctor pedig tanárt, nem lenne jobb, hogyha Magyarországon is eltörölnék a foglalkozás doktorit és akkor például nem minden orvos kapná meg a címet, hanem csak az aki a 6 év egyetem után még mondjuk 5 évet kutatta a rák keletkezését, vagy a malária gyógyításának lehetőségeit mondjuk?


Mert jelenleg nem az a baj, hogy így semmi presztízse a címnek (mert nincs), hanem hogy értelmetlen is.



2020. szept. 27. 15:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
22%

megint a régi lemez...

Jogász vagyok tehát az az érdemtelen foglalkozás doktorim van és PhD képzésre járok jelenleg, szóval akkor ha meglesz már megérdemlem. ???


Mellesleg egyiket sem a két betűért csináltam/csinálom. Ugyanakkor azt is megjegyezném, hogy kinek mi nehéz az nagyon relatív.


Egyébként a kettő nagyon más, mert a foglalkozás doktori cím, a másik meg fokozat.



,,

2020. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
42%
Mert erős a foglalkozásdoktori lobbi. Reméljük itt is jön egy reform és eltörlik a foglalkozásdoktorikat.
2020. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
28%

soha nem fogják eltörölni, de te bugris nem is tudod, hogy miért talán kellene egy kicsit művelődni


egyébként mindenkinek ott a lehetőség elvégezni a jogot vagy az orvosit, nem maradni egyszerű mérnöknek

2020. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
9%
szerintem adjunk a mérnököknek és az infósoknak, hiszen amúgy is kb.6 év alatt képesek elvégezni az alapszakot
2020. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Igen, akkor már “megérdemled”.


Nyílván, hiszen sokkal többet tettél érte.


Ennyi erővel megkaphatná valaki az első év után is, akkor feltehetnénk cinikusan ugyanezt a kérdést, hogy “jó ha elvégzem az 5 évet, akkor már megérdemlem?” Jobban...


Szóval jogász létedre sikerült összehozni egy elég értelmetlen “érvet”.


Viszont nem értem, hogy miért kap egy jogász doktorit, egy építészmérnök miért nem.

És miért pont az államtudósoknak vezettek be pár éve az újabb foglalkoztatás doktorit, amikor az a szak egy nevetséges tákolmány ahogy van és nem mellesleg nevetségesen könnyű is...


És lehet, hogy Te nem, de sokan bizony a betűkért végzik el ezeket a szakokat.

Volt a akit nem vettek fel orvosira, elment jogra... Kérdezték, hogy miért, azt mondta hogy “hát, doktor-doktor”.

Ez egy kvízműsorban hangzott el, a tv-ben...


Így vonzzák ezek a szakok azokat az embereket akiket csak a presztízs érdekel és úgy kapják meg a doktorit, hogy még nem alkottak semmit, nem értek el semmit és lehet nem is fognak soha.

Abból ugyanis nem következik semmi, hogy megtanulta egy egyetemen a tananyagot és lediplomázott, ez nem biztos hogy az emberiség hasznára válik.


Aki viszont PhD-zik, ha nem plagizált, akkor mindenképpen alkotott már valamit, ami az emberiség hasznára válhat, nincs felesleges kutatás... És ennek eredményképpen, utólag kapja meg a betűket.


Amúgy egyszer írja már le valaki, hogy mi a baj a brit rendszerrel, ezügyben... Miért nem jó nekünk, ami nekik jó.


Mert ennek ami most megy, nincs értelme, igenis csak a semmire való vagizás.

2020. szept. 27. 16:17
 6/41 anonim ***** válasza:
21%
a jog és az orvosi az elitképzés, a többi meg a maradék Na ez az oka
2020. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűen hagyomány.

a középkori egyetemek orvosokat meg jogászokat képeztek, nekik járt a doktori cím.

2020. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
39%

Most kedves kérdező mondjam azt, hogy hülye kérdésre hülye választ..


mert az érv, hogy egy buta kereskedelmi csatorna műsorában valaki mondott egy választ, amit nem is biztos, hogy úgy gondolt..


Amúgy ebben a kérdésben nem kell érvelni, ez egy tradíció és pont. Neked fáj, akkor szenvedj.

2020. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

“ egyébként mindenkinek ott a lehetőség elvégezni a jogot vagy az orvosit, nem maradni egyszerű mérnöknek. “


LOL


A jog soha nem volt azon a szinten sem nehézségét, sem komplexitását illetően mint az orvosi.

A kultúrális szerepe pedig teljesen más...


Az orvosi a világ összes pontján ugyanazokra az alapokra épül, a jogot pedig a politika irányítja.


A világ egyik pontján 1 ember megöléséért halál jár, a másik pontján pedig 80 ember lemészárlásáért 21 év luxusbörtön.


És az egyik az U.S.A, a másik Svédország...


Tehát nem Észak-Korea.


Egy szívátültetés viszont ugyanolyan.


A jogászok a filozófiát bitorolják, a filozófusok kulturális szerepét töltik be és barmolják szét...


Amúgy egy filozófia mesterszakos is sokkal inkább megérdemelne egy doktorit, hamár foglalkoztatás doktori és a szakok nehézségével jössz, mert sokkal nehezebb...

Tehát nem, nem nézem le a humán szakokat sem kivétel nélkül.


De a jogászok, államtudósok, nem okosak.

Tisztelet a kivételnek.

2020. szept. 27. 16:26
 10/41 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező orvosi vagy jogi diplomás van?
2020. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!