Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan kiskapu, amivel...

Van olyan kiskapu, amivel vissza tudok jutni az egyetemre?

Figyelt kérdés
Ma kaptam a hivatalos értresítést, hogy megszüntették a hallgatói jogviszonyom, mert harmadik felvételre sem sikerült teljesítenem egy tanegységet az előző félévben. Na most tudtam, hogy létezik dékáni kérelem, így nem estem kétségbe, de arról nem tudtam, hogy utána azt rögtön be kell adni. Holnap remélhetőleg megjön a válaszlevelem a Tanulmányi Osztályról, ha viszont nem tudok fellebbezni, akkor hallottam arról, hogy van egy ilyen lehetőség, miszerint: következő lehetőségnél újrafelvételizek az egyetemre, és elismertetem a teljesített krediteket. Valaki tud erről valamit? Vagy valami egyéb opciót, amivel nem megy pocsékba a tanulással töltött időm és végül a diplomát is meg tudom szerezni?
2021. febr. 16. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Újra jeletkezel Felvin, aztán elfogadtatod a tárgyaidat.
2021. febr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Újra tudsz felvételizni, de pont lecsúsztál az általános felvételiről. Póton megpróbálhatod augusztusban, ha lesz a szakodon. Ha nem, akkor keresztfélév, ha úgy sem, akkor jövő január-februárban jelentkezhetsz és 2022 szeptemberében kezdheted újra. Ha közben sokat változik a tanterv, lehet, hogy kevesebb tárgyat tudsz majd elfogadtatni.
2021. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Újrafelvételizel. Ez az egyetlen opció. Ha kicsit korábban lennénk, akkor utólag passziváltathattad volna a félévet mentális problémákra hivatkozva(pszichiátriai véleményt szerezned kellett volna, de az csak pénz kérdése.
2021. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Államilag támogatott félévekkel lehetnek esetleg problémák?
2021. febr. 17. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszámítják azt is, ha ugyanarra a szakra jelentkezel. Tehát ha 5 félévet lenyomtál szabad bölcsészet szakon és most újrafelvételizel megint csak szabad bölcsésznek akkor akkor csak 7 féléved marad államilag támogatottként.
2021. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!