Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezeknek a soroknak milyen...

Ezeknek a soroknak milyen szófaja van?

Figyelt kérdés
Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengőcimbalom. És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok.

#nyelvtan #Pál első levele
2021. febr. 19. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Soroknak szófaja? SZAVAKnak van SZÓfaja.
2021. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki, hanem a tanárom adta fel. Ezért is nem értettem magát a feladatot.
2021. febr. 19. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Pál apostol levele a korinthusiakhoz. Más néven a Szeretet himnusza egy részlete.


[link]

2021. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. A tanárod nem adott fel olyan feladatot, hogy "sorok szófaja".

Legfeljebb azt, hogy az idézett szöveg MŰFAJA.



"Pál első levele a korinthosziakhoz[1] a Biblia újszövetségi iratainak részét képező levél. A levél feltehetőleg Kr. u. 53-54. körül keletkezett görög nyelvű ókeresztény irat, az újszövetségi kánonban az apostoli levelek egyike."

2021. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!❤️❤️
2021. febr. 20. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Na, azért, fiam. Leülhetsz.

:D

2021. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval, hogy megértsd:


Irodalmi művek:

MŰNEMEK, azokon belül MŰFAJOK.


MŰNEMEK: epika, líra, dráma

Epika: a középpontjában egy történet áll. Közlője az elbeszélő, aki leginkább kívül áll a történeten, egyes szám harmadik személyben beszél. Epikai műfajok pl. az eposz, a regény, a verses regény és az elbeszélő költemény.

.

Líra: szubjektív, belső nézőpontú, érzelemközpontú.

Lírai műfajok pl.: az elégia, az óda, a dal

.

Dráma: Színpadon előadható, formailag párbeszédes. Drámai műfaj a tragédia, komédia vagy a drámai költemény.

2021. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ebből megértettem.❤️❤️
2021. márc. 1. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!