Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Konkrét végzettséget nyújtó,...

Konkrét végzettséget nyújtó, piacképes diploma után van értelme másoddiplomának?

Figyelt kérdés

Van értelme másoddiplomának ha az első diplomám konkrét végzettéget ad és kereshetek vele pénzt?

Fordító-tolmács diplomáról lenne szó, ami szerintem viszonylag piacképes, ugyebár fordítóirodában is el lehet helyezkedni, lehetek szabadúszó fordító vagy tolmács, bizonyára multihoz is mehetnék dolgozni, hiszen több nyelven tudok.

Most végzős vagyok, bár szakmai gyakorlatot végeztem, még nem dolgoztam ezen a területen, viszont kíváncsi lettem.

Ma már sokan szereznek akár 2, ritkább esetben 3 diplomát és elvileg már élethosszig kell tanulni, képezni magunkat, több lábon kellene állni.

Ha egy viszonylag piacképes diplomát szerez az ember, ami hiába bölcsész diploma, konkrét végzettséget ad és meg lehet belőle élni, akkor van-e értelme valamilyen másoddiplomát szerezni csak azért, hogy még több lehetőség legyen, be legyen biztosítva az elhelyezkedés?


Ha valaha csinálnék is másoddiplomát, nem most rögtön indulnék neki, de foglalkoztat ez az egész dolog.

(Jelen esetben nincs nagyon konkrét elképzelésem, hogy melyik az a szak, amit biztosan választanék másoddiplomának, de abban biztos vagyok, hogy nem nyelvszak, nem történelem, nem magyar és nem kommunikáció lenne. Valami olyat szeretnék majd, ha egyáltalán belevágok, ami a gyakorlatban jobban hasznosítható, nemcsak kultúra, ugyanakkor nem egy újabb nyelvszak.)



2021. febr. 21. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp!

Szintén nyelvszakos vagyok (ráadásul ritka nyelv) de én elkezdtem mellette egy másik szakot levelezőn.

Leginkább azért mert mindig is érdekelt és nem feltétlen akarok a nyelvvel elhelyezkedni.

Úgyhogy ha van erőd, motivációd hozzá akkor én mindenképp azt javaslom, hogy kezd el. Nem tudhatod, hogy mikor lesz előny.

Van ismerősöm aki közgazdász, jó munkája van de úgy döntött, hogy jelentkezik a jogra.

2021. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha időben-energiában belefér és egyébként érdekel, nyugodtan csináld meg. Hátrányod nemigen lesz, de előnyt még jelenthet akár később is.
2021. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!