Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érvényes lesz az érettségi...

Érvényes lesz az érettségi jelentkezésem? Igazolási kérelem?

Figyelt kérdés
Febr. 15-én este akartam leadni a jelentkezésem, következő egyetemi jelentkezésemhez szükségem van egy plusz tantárgyra! :) Sokat variáltam, milyen tárgy, hogyan, stb. De alapvetően is határidőig leadhatom, nem? Nos, szerencsére éjfél előtt ment el a netem... 00.00-kor lezárt a felület és az adatlapom se tudtam menteni. Ma voltam megyei kormányhivatalnál, mondták, hogy kötelező leadnom igazolási kérelmet! Ez miből áll/állhat? Családtagom elhunyt 1.5 hete, költöztem, én is beteg vagyok: de nem áll meg az élet, ezekre nem hivatkozom. Magánügyem, hogy mikor adom le a dolgaim (ügyintéző mérges volt) - ez önhibámon kívüli dolog volt. Mit írjak indoknak, hogy jó legyen és elfogadják? Ha belegondolok, csak elfogadják, mert fizetek és a pénz meg kell nekik is! :))))

2021. febr. 22. 22:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Holnap 16.00-ig kell bevinnem a papírjaim! Help! ❤
2021. febr. 22. 22:36
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Az igazolási kérelmet valami dokumentummal kell alátámasztani, pl. kórházi zárójelentés vagy orvosi igazolás, hogy olyan beteg voltál, hogy a számítógépedig se bírtál elmenni. Ezek közül kb. a haláleset meg a betegség, amire hivatkozhatnál, másra nem.

Az ügyintézőt nem érdekli a pénzed, hidd el. Neki nem kell.


De nézzük sorban.

1. Volt egy határidő jogszabályban lefektetve, amit akár tíz évvel előre is tudhattál. Ehhez kellett volna igazítani a döntést és az ügyintézést. Te meg az utolsó pillanatig húztad a döntést, ez is a magánügyed.


2. Úgy csinálsz, mintha az állam vagy az emberiség vagy az univerzum feladata lenne, hogy gondoskodjék a te folyamatos internetellátásodról. De nem. Ha mondjuk ezzel bíróságra mennél, kiröhögnének, mert az elvárható gondosság körébe tartozik, hogy egy kisebb internetkiesésre is számítsál. Senkinek nem kötelessége gondoskodni róla, hogy ne legyen kiesésed, még a szolgáltatónak sem, mert max. 99% rendelkezésre állási hányadot vállalnak a szerződésben. Elolvastad? Ha te arra alapoztál, hogy pont akkor nem lesz kiesés, és tévedtél, az a te hibád. Gondoskodhatsz tartalék megoldásról is. Nekem ha kiesik a bérelt szélessávú netem, akkor 5-10 percig próbálom helyreállítani, és dühöngök, mert ennyi munka kell, hogy tudjam, kell-e hibát jelenteni a szolgáltatónak, vagy nálam van a gond. Utána bepöckölöm a mobilomon a hotspotot, és a gépeim máris rajta vannak a neten.

Erre nem hivatkozhatsz jogszerűen, hogy nem a saját hibád, a bíróság sem fogadná el.

Magánügyed, hogy a határidőig mikor adod le, igazad van. De akkor az is a magánügyed, honnan szerzel hozzá netet.


3. Saját hibádból kicsúsztál a határidőből, bár ezt még nem ismerted fel, utána az ügyintézőt boldogítod a problémáddal, és elvárod, hogy ő oldja meg. Neki ilyenkor annyi dolga van, hogy aligha tud hazamenni a munkaidő végén a családjához, és a kormányhivatalokban nem fizetik ki a túlórákat. Ez az év leghajtósabb időszaka a számára. Persze, hogy mérges. Könnyen el tudom képzelni, hogy előadtad magad hasonló stílusban, hogy semmi nem a te hibád, és valakinek felelősséget kellene vállalni helyetted a saját jelentkezésedért, és ezzel is felmérgesítetted, mert kb. fél perc alatt el tudta mondani, hogy igazolási kérelmet kell beadnod 8 napon belül, és az összes többi idő, amit veled töltött, felesleges volt.


4. Most meg itt rinyálsz, hogy help, és tőlünk várod, hogy oldjuk meg azt a problémát, amit te okoztál.


Legalább négy olyan pont van ebben a történetben, ahol nem vállalsz felelősséget a saját életedért és dolgaidért, és másokra próbálod ezt tolni, másoktól várod a megoldást.


Szerezz egy orvosi igazolást, és jegyezd meg a leckét, talán elég lesz. Kívánom, hogy sikerüljön, mert mindenki csinál hülyeséget időnként, és azért nem büntetnélek azzal, hogy várj egy évet az egyetemi jelentkezéssel.

2021. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!