Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak olyan egyetemek, amik...

Vannak olyan egyetemek, amik valamilyen tantárgy keretein belül oktatnak Excelt, Wordot, Powerpointot?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én az I. diplomámat csináltam (az egyébként 3-ból), akkor az alapozó képzésem első 2 félévének része (tanárképzés keretében 2001-2005 között a BDTF-en, majd annak későbbi jogutódján az NYME SEK-en - ami ma egyébként ELTE SEK néven üzemel Szombathelyen) volt Számítástechnikai alapoktatás (nem így nevezték, de már nem emlékszem a pontos terminológiára, és emiatt este macera lenne előbányásznom az indexemet), aminek az I-II. féléve ilyen szám. tech. oktatás volt, a III. félév pedig úgynevezett Könyvtárinformatika (az Aleph használatát, a telnetet tanították nagyon alapszinten).


A végén 1 vizsga volt a 2 félév számtech-ből (gépen), a könyvtári részből pedig egy beadandót kellett készíteni. Mindhárom ötös lett.


Amúgy számítástechnika tanárszakon szakon szerintem mindegyiket oktatják, meggyőződésem, hogy minimum 1, de inkább több féléven át (nem ismerem az egyes egyetemek,főiskolák, szóval felsőoktatási intézmények adott szakjainak kurzusainak pontos tematikáját.


De ha netán mégsem intézményes, hallgatói jogviszonyt igénylő keretek között gondolkodsz, vagy nem feltétlenül ilyen feltételek mellett, akkor meggyőződésem, hogy az alapokat(amiket egy átlag irodai alkalmazottnak illik tudni), azt intézményes keretektől függetlenül,OKJ-s tanfolyamon és magántanárnál is meg lehet tanulni, illetve most -COVID-19-es időkben - ez tipikusan olyan téma, aminek az alapjait nagy vonalakban meg lehet tanulni online is, akár tutor nélkül is (úgy mondjuk valamivel lassabb, szó se róla)

2021. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

BME-VIK-en a Dokumentumszerkesztés című választható tárgyon belül választható Word is. Ott elég részletesen belemennek, hogyan lehet igényes (mérnöki) dokumentumot létrehozni Word-ben.


Tudtommal gazdasági képzéseken sok helyen van Excel-kurzus, illetve mindenféle prezentációtechnikai tárgyakban elhangzanak Powerpoint-ismeretek is. De az egyetemi képzésben ezek csak eszközök, amiknek bizonyos célhoz szükséges funkcióit bemutatják.

2021. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Corvinus gazdasági szakokon kötelező egy félév informatika. Leginkább excel. Nem volt a legkönnyebb a vizsga, de az legalább egy értelmes tárgy volt

Minimális power point volt, de szerintem azt már mindenki tudta amit abból kértek.

2021. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!