Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sajnos kénytelen vagyok...

Sajnos kénytelen vagyok dékáni méltányosságot igénybe venni, mivel egy tantárgyat nem sikerült harmadik felvételre sem elvégeznem. Abban tudnátok segíteni, hogy egy ilyen kérvényt hogyan érdemes megírni?

Figyelt kérdés
Formailag értem, megszólítás, bevált mondatformulák, elköszönés, stb. Nagyon köszönöm a segítséget.
2021. febr. 3. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Feladó, Címzett, Tárgy, ezek után megszólítás, és kezdheted írni a kis mondanivalód. 1. bekezdésben: szeretnél méltányossági kérelemmel élni, 2. bekezdésben: leírod az okát, illetve megemlíted, hogy ha esetleg minden más tantárggyal jól állsz, vagy egyébként jól tanulsz, vagy bármi, ami miatt meg tudod mutatni, hogy érdemes neked esélyt adni. Pl ha csak ez az egyetlen tárgy, ami ennyire nem megy, akkor hamarabb adnak esélyt. Vagy ha "jó" az átlagod, akkor is. Ha esetleg voltak nehézségeid a félévben vagy az elmúlt időszakban, azt is beleírhatod (haláleset, családi problémák vagy betegség).

A 3. bekezdésben kb. ilyen bízol a pozitív elbírálásban dolgot érdemes írni, aztán a végén elköszönsz.


És ennél többet nagyon nem tehetsz. Szerintem ha nem 3 sorban tudod le, az is sokat számít, mert látszik, hogy érdekel.


Viszont sajnos rémlik egy olyan dolog, hogy ez ellen nem lehet fellebbezni még kérelemmel sem, de azért egy próbát mindenképpen megér.

2021. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2021. febr. 3. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Az eddigi vizsgák száma mennyi, mert ha összesen volt 6, akkor dékáni sem lehet.
2021. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
És ilyenek élik fel az adónkat!
2021. febr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3

Nem volt meg a hat vizsga

2021. febr. 3. 15:43
 6/13 A kérdező kommentje:

#4


Hát látod :(

2021. febr. 3. 15:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs a suli honlapjan meltanyossagi kerelem? Amit csak kinyomtatsz es kitoltod az adataid, melyik targy stb?


Ha nincs ilyen,akkor ahogy az elottem levok irtak meg kell fogalmaznod.


Ervelhetsz, hogy minden eddigi targyad sikerult, de pl valami miatt nem tudtad osszeegyeztetni a tanulmanyaid az elmult 1 evben. (betegseg, csaladi, munkahelyi dolgok), viszont most abszolut csak a tanulassal foglalkozol.

A vegen megkoszonni a lehetoseget, es hogy mik a celjaid a diplomaval, (foleg, ha az utolso par fel eved van csak hatra), miert fontos, hogy befejezhesd a sulit stb.

2021. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7


Nem ismersz, nem tudod melyik egyetemre járok, nem tudod melyik szakra, nem ismered a körülményeket.


Feltettem teljesen normálisan egy kérdést, mivel könnyebb megfogalmazni, ha adnak hozzá támpontot. Erre valaki ideböfögi az átlag magyar boomer krédóját. Hadd ne vegyem már komolyan :) Nem mindenkinek sikerülhet minden első nekifutásra, kellenek a pofonok az életben. Igyekszem tanulni ebből.

2021. febr. 3. 16:01
 9/13 A kérdező kommentje:

#8


Nem, sajnos egy üres szövegdobozon kívül más nem áll rendelkezésre.

Azért neked is köszönöm

2021. febr. 3. 16:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Amugy a meltanyossagit megadjak, hisz van potdija, es kell nekik a penz, hogy targyfelvetelnel fizessel...


Nem kell leszolni a kerdezot. Mernok-infon pl volt par tantargy ahol mindig 90% volt a bukasi arany. Biztos nem volt mindenki hulye pedig.. Volt aki meg se jelent a vizsgan, de bekerult a kettes.

2021. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!