Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzősök! Ti ezekre a kérdések...

Végzősök! Ti ezekre a kérdésekre t*djátok a választ?

Figyelt kérdés

[link]


Azért kérdezem mert a cikk úgy állítja be, hogy ezt minden érettségiző tudja minden feltétel nélkül. Hát én nekem csak 5 pontot sikerült ezzel ellentétben összeszednem pedig én is idén végzek :(



2021. febr. 24. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

10 éve érettségiztem, de 6/10. :-)

Ezek nagy részét tényleg illik tudni, ha tanultál törit.

2021. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ami a magyar történelmet illeti tudtam mindent de a külföldi évszámokkal nem igazán vagyok tisztában :S
2021. febr. 24. 09:20
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
5/10 lett, de félek is rendesen a töritől😅
2021. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3 Huhh, na akkor nem vagyok egyedül :)


Én is attól félek egyébként a legjobban, pedig én még 2 olyan tárgyból is érettségizek amiből órám sincs, ráadásul egyik emelt. De egyik sincs ekkora mumus mint a töri :D Legalább is az én esetemben.

2021. febr. 24. 09:28
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Használhattok atlaszt érettségin, nem? Abban baromi sok infó benne van, ha jól forgatod.

Vagy ezt is elvették már?

2021. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5 Tegnap voltunk bent suliba próbaérettségizni és megtiltotta nekünk a tanár az atlasz használatot.


De ha ez igaz akkor ez nagy könnyedség nekem. Mindjárt utána nézek.

2021. febr. 24. 09:32
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Nyelvi előkészítő évem van, tehát jelenleg 0 törim van, és az általános iskolai töri tanárom is szar volt, de mégis össze tudtam hozni egy 6/10-et ezen a teszten.
2021. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még a matektól tartok, de a függvénytábla elég jó puska. A másik 3 tárgyam (amiből 2 emelt) sima ügynek tűnik. Viszont a töri mindig untatott, és vagy nem készültem(=rossz jegy) vagy puskáztam(=3-as) vagy rákényszerítettem magam, hogy tanuljak(=4-5), egész gimiben 3 vagy 4 voltam belőle, mert hiába figyeltem órán, az összefüggések nem voltak még soha, főleg, hogy az egyetemes és magyar töri fejezetei össze-vissza vannak és időben is ide-oda ugráltunk, a tanárunk meg ahelyett, hogy magyarázott volna ilyen hülyéknek, mint én, mindig politizált. Plusz a padtársam is elég beszédes és megvan a maga véleménye a dolgokról, úgyhogy a "figyeltem órán" is relatív fogalom😂
2021. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A vékonyka atlaszt lehet használni amiben nincs kronológia hátul, viszont MINDEN kötelező évszám benne van, csak eléggé el vannak dugva a térképeken. :D Szerintem érdemes rááldozni az időt, és mindegyiket legalább egyszer megkeresni, hogy majd tudd nagyjából, hogy hol van...
2021. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Engedniük kell a térkép használatát az érettségin, nem is értem, hogy a töri tanárotok miért tiltotta meg a próbavizsgán.

[link]


Eleve meg kellene tanítani az atlasz használatát a diákoknak, töménytelen mennyiségű információ szerepel rajta, de nem csak ezért, a térképolvasás máskor is jól jöhet.

Sajnos a történelmet csak nagyon kevés tanár tudja jól tanítani. Nekem fantasztikus tanárom volt gimiben, csak az évszámokat kellett magolni, a többi egyszerűen megragadt, annyira jól adta elő és építette fel az anyagokat.

Nagy kalappal az érettségire! :)

Ja, és a teszten félig elhasaltam, de én még időszámításunk előtt érettségiztem :)

2021. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!