Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Etikus-e, ha a tanár rossz...

Etikus-e, ha a tanár rossz válaszért pontot von le a vizsgán a 0 pont helyett?

Figyelt kérdés
2021. febr. 24. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát, én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem így szoktuk meg kiskorunktól fogva, és ezért csípheti a csőrünket, ha ilyen jelenséghez van szerencsénk. Most nem rég én is vizsgáztam logisztikából és ott is pontlevonás volt rossz válasz esetén. Nem látom se etikátlannak, se etikusnak. Logika viszont van benne, mert felnőtt oktatáson, amiből végzettséget kapunk és ezt fogjuk űzni, ha majd elhelyezkedünk vele, abból azért tényleg illik helyes választ adni.


20/F

2021. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is így volt, jó válasz +1, rossz válasz -1 pont, ha nincs válasz 0 pont. Azért volt így, hogy ne tippelgess, ha nem vagy benne biztos, inkább ne jelölj semmit. Így vették elejét, hogy valaki nem tud semmit, de szerencsésen tippel és átmegy, mert a rossz tippek visszahúzzák azt amit véletlenül eltalálsz.
2021. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Általános iskola 8. osztályos központi írásbeli javító kulcs (2021.január 23.):

"Ha hibás négyjegyű számot is leírt a felvételiző a bekeretezett rész valamelyik mezőjébe, akkor minden különböző hibás számért 1 pontot le kell vonni a különböző jó megoldásaiért kapható pontokból, de ekkor is legalább 0 pontot kapjon erre a feladatra!"


Ebből következik, hogy egy vizsgán simán levonhat a rossz válaszodért pontot. Tehát a válaszom az, hogy a tanár tette etikus volt.

2021. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Előző voltam. Nyolcadikban még nem adnak mínusz pontot, de a középiskolától felfelé már nincs ezzel semmi baj.
2021. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az élet is büntet a rossz válaszért. Próbálj majd meg a munkahelyeden rossz válaszokat adni a főnöködnek.
2021. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, vannak ilyen vizsgák, ezzel is azt akarják elkerülni, hogy tippmixelj. Etikus? Hogyne, miért ne lenne az! Majd azon is meglepődünk, ha 60 %-ra éppenhogy egy kettes jár (vagy akár az sem)?
2021. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem mondanám, hogy etikátlan, de szerintem egyáltalán nem logikus. Tanár vagyok egyébként, én soha nem alkalmazom ezt a módszert.
2021. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem az etika kérdésköre.
2021. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!