Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik azok a dolgok amiket...

Mik azok a dolgok amiket tanítani kéne/lehetne általános és középiskolában?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam így egyetemistaként, hogy általánosban és gimnáziumban is több tantárgy teljesen felesleges időpocsékolás volt, bár inkább úgy mondanám hogy mindegyik tantárgyban voltak olyan órák/tananyag részek amiknek semmi gyakorlati haszna nem volt. Az ilyen órák helyett pedig bővebben ki lehetett volna fejteni a fontosabb részeket.

Ti mit gondoltok, mivel lehetne javítani a hazai oktatás színvonalán?



2021. febr. 24. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Stressz kezelés tanítása,depresszió legyőzése.
2021. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is jó lett volna hallani arról, hogy hogyan lehet megőrizni a mentális egészségünket, illetve pénzügyekről például nekem hasznos lett volna. Vagy megtanulni effektívebben dolgozni csapatban, fejleszteni a gyerekek kommunikációs készségeit.
2021. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Kresz, pénzügy.
2021. febr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Pénzügy-gazdaság, ezt osztom én is. Illetve sokkal de sokkal több gyakorlati tapasztalat. Pl. történelem- utazás, kémia? -nem tudom, de kovalens kötés helyett valahogy a hétköznapi tárgyaink összetétele, kísérletek,kézzel fogható, konyhában- szépségiparban található napi használati dolgokról tudnivaló, például mit jelöl a cimke, állatkísérlet volt-e stb stb.. Természetismeret- biosz -kimenni folymatosan a természetbe és felismerni alapnövényeket, nem könyvből olvasgatni. Gyógynövényismeret akár,fűszernövény ismeret- sok sok gyakorlattal.
2021. febr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Karika Györgyné és Karika Viktória pszichológus szerint, a gyerekeknek szükségük van ezekre a felesleges tantárgyakra
2021. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Valóban vannak felesleges dolgok a jelenlegi iskolai tananyagban, de azt azért szeretném megjegyezni, hogy az, hogy egy anyagrésznek nincs konkrét gyakorlati haszna, még nem jelenti feltétlenül azt, hogy az egy felesleges ismeret.

2. Alapvető pénzügyi ismeretek és KRESZ, amit én mindenképpen beemelnél a tananyagba, illetve az előbbit a saját tárgyamba próbálom is a tantervnél jobban beépíteni.

2021. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy hogyan tudják eladni magukat a munkaerőpiacon....
2023. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!