Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapdiplomával lehet tanítani...

Alapdiplomával lehet tanítani általános vagy középiskolában?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen alapdiploma?Mondjuk történelem BA?Nem,mert az a végzettség nem megfelelő erre a pozícióra.Amúgy nem véletlenül van a mesterképzés, ahol tanárokat képeznek,pedagógiát,pszichológiát stb.tanítanak.
2011. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magyar a főszakom, biológia a minorom és itt is vannak pedagógiai és pszichológiai tárgyak azoknak, akik tanárok szeretnének lenni. 10 kreditnyit kell teljesíteni belőle a diplomáig. Akkor mindenképpen el kell végezni a mestert? Úgy szerettem volna, hogy végzek az alappal és keresek munkát és a mestert levelezőn csinálom. Akkor így nem találok ezek szerint egy iskolát sem, ahol alapdiplomával taníthatok?
2011. jún. 19. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy tanítanak pszichológiát és pedagógiát az alapképzésen is,de nem adnak tanári képesítést.Esetleg magántanárként dolgozhatnál.
2011. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt is naponta vagy ketten kérdezik meg. és a válasz még mindig az, hogy NEM! csak a mesterképzés után leszel tanár! én is matek-kémia szakos vagyok, de ez csak egy "semmitsemérő" matematikusi diplomát ad. sőt még a többi matematikus is lenézi a tanári szakirányosokat, hogy tesco gazdaságos matematikus...
2011. jún. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó jó köszönöm a válaszokat. Senkit nem akartam felhergelni. Egyébként meg lehet, hogy a tanárképzősök nem olyan menők az egyetemen mint azok, akik valami hiper-szuper dologra specializálódnak, de több esélyük lesz munkát találni.
2011. jún. 19. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!