Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi segíthet a döntésben, hogy...

Mi segíthet a döntésben, hogy mi legyek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nagyon sok minden érdekel. Minden tantárgyat imádok, jó is vagyok belölük, sorrendet nem vagyok képes felállítani.


Talán éppen ezért annyi szakma megfordul a fejemben, hogy képtelen vagyok dönteni.

Pl.: biológus kutató, régész, kémikus, gyógyszerész, ügyvéd, politikai pálya (nem tisztázódott bennem, hogy miféle), nagykövet, újságíró, tudósító (akár háborús övezetekböl), pszichológus, szeretnék az afrikai gyermekeken (és felnötteken) segíteni, magatartási problémás gyermekekkel foglalkozni, árvaházat alapítani.


Láthatjátok, nagyon sokféle. Segítenétek, akár csak támpontok adásában is. Köszönöm a segítséget!


2010. aug. 17. 19:57
 1/6 anonim válasza:
"pszichológus, szeretnék az afrikai gyermekeken (és felnötteken) segíteni, magatartási problémás gyermekekkel foglalkozni, árvaházat alapítani" - ez alapján én a pedagógiára tippelnék, hogy az állhat hozzád közel. Mert ehhez kapcsolódik a legtöbb szakma.. A többi szakma nekem úgy tűnik, már ne is haragudj, én is ugyanilyen voltam mikor dönteni kellett, hogy : "bármit ami csúcsszuper!" :-D ezzel nincs baj szerintem, csak kell egy kis idő amíg letisztul benned a kép.
2010. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
első válaszoló vagyok még mindig, csak kimaradt , hogy: sokszor, nálam legalábbis, nem az számított, hogy melyik szakma tetszik, nem úgy döntöttem. hanem hogy mi az amit szeretnék az életemben elérni, hogy látom magam mondjuk 10 év múlva. mi az amiben jó vagyok. ne tantárgyat nézz, mert akinek elég szorgalma van az sok mindenben lehet jó. gondold át mi az ami a szabadidődben leköt. szeretsz e "jót cselekedni, segíteni" vagy inkább alkotsz, építesz, stb. :-) sok sikert :-)
2010. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Pontosan az a baj, hogy ha a jövömet nézem, annyira ellentétes képeket kapok.


Tanítani például semmiképpen sem szeretnék, még ha foglalkoznék is gyermekekkel. Vagyis nem egy általános iskolában, Magyarországon.

De akármennyire is szeretnék segíteni, ezt inkább úgy tudom elképzelni, hogy pár évente egy-két-5-10 hónapra elmenni valahova és segíteni, nem mint állandó munka.


Többnyire úgy gondolom, hogy "az eszemböl szeretnék élni". Valamilyen kutatómunkát végezni. De szükségem van arra is, hogy emberekkel dolgozzak, nagyon szeretnék utazni.


Bennem van egy adag "nyilvánosság elött szereplési" vágy is, mint mondjuk nagykövet, politikus.


Szeretném ezeket valahogyan összeegyeztetni, mert önmagában egyik sem az, amit én eképzleke.

2010. aug. 17. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Válassz olyan szakmát, amiből előre láthatólag meg fogsz tudni élni, és ha azt mesterfokra emeled, és jobb leszel az átlagnál, akkor jobb jövedelemre is szert tehetsz, ami hozzásegít ahhoz, hogy segíthess azokon, akik segítségre szorulnak.
2010. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg egy orvosi pálya? Ott foglalkozol emberekkel, de kutathatsz is, ha elég jó vagy utazhatsz külföldre dolgozni, segíteni is másokon, publikálhatsz. Igaz, ez az egész egyszerre nem megy, de miután az összes "vágyadhoz" van némi köze, biztos maradna olyan, amit szeretsz, mire letisztul a kép. Illetve egy orvosnak mindig lesz munkája.
2010. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az orvosi munka nálam teljesen kizárt, nem vagyok képes megszúrni, megvágni embereket.
2010. aug. 18. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!