Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz lehet otthon tanulni?...

Olasz lehet otthon tanulni? Miből, hogyan célszerű? Angolul elég jól tudok, segíthet benne?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
a kiejtés, meg nyelvtan miatt célszerű tanárhoz fordulni, legalább az elején
2011. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Lehet tanulni, de angol után érdekes lesz: Az angol nem úgy ragoz, ahogy az olasz. Az olaszban mindig egyeztetni kell számban-személyben és ehhez igazítani az igeragozást vagy a mellékneveket.


Viszont könnyű nyelv. Én a PROJETTO ITALIANO-ból tanultam + RAI UNO-t néztem és sikerült az alapfokú (ORIGO) 4 hónap után.

2011. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 animagemella válasza:
100%
Ha van nyelv, amit lehet és érdemes otthon tanulni, szerintem az az olasz. A kiejtés miatt felesleges tanárhoz menni, szinte nincs eltérés a magyarhoz képest. Nyelvtan teljesen logikus, akár a többi ny.-európai nyelv, azok között is a legátláthatóbb. Én is magam tanultam meg könyvből, ha nagyon nekiugranék, nem volna olyan nyelvvizsga, ami elérhetetlen lenne, ha ez volna a célom.
2011. jan. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a harmadik válaszoló milyen könyvből tanult?
2011. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 animagemella válasza:
100%
Még a '90-es évek végén, Móritz György és Angelini által készített könyvekből, Tanuljunk nyelveket sorozat. 80-as évekbeli módszer. Nem valószínű, hogy a legjobb, de biztos, hogy jó. Talán a nyelvtan alaposabb, mint újabb módszereknél.
2011. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] Én innen tanulok kb 1 hónapja olaszul, tovább nem részletezném, ha érdekel nézd meg. Ja és muszáj ideírnom hogy nagyon könnyen lehet tanulni stb. ja és INGYENES.
2011. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
persze, pl a pons olaszt nagyon jól lehet tanulni önállóan, ebből az alapokat nagyon jól el lehet sajátítani, és lehet haladni tovább a Progetto Italiano-val! Tényleg könnyű eljutni legalább alapfokra!
2012. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!