Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy 50 százalék...

Mennyire nehéz egy 50 százalékos emelt kémiát írni?

Figyelt kérdés
Ez a minimum, aminek mennie kéne. Nem vagyok rossz képességű, az emelt biosz egész jó lett. Viszonylag gyorsan tanulok, de könnyen felejtek. Minden nap egész nap számolási feladatokat csinálok és ismétlek, már csak ez az egy tárgy kell. Ha ugyan így folytatom becsületesen a készülést meglehet az 50 százalék?

2021. febr. 26. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet, simán.
2021. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Véleményem szerint azon múlik, hogy mennyit gyakorol az ember. A kémia érettségi szerintem nehéz, ha nem egy nagyon erős fakton tanulja az ember persze vannak kivételek. (tudom, egy egyetemi vizsgához képest semmi, nem szeretnék ebből vitát, de ez gimisként mégiscsak egy első megmérettetés) Az elméletbe is nagyon bele tudnak kérdezni, ahogy számításból is kifoghatsz olyat amire nem ugrik be az ötlet.

Személyes példám én egy kémiából gyenge suliba jártam, de rengeteget tanultam rá, így lett 49 pontos, van akinek közükünk 30-40 pedig ugyanannyit tett érte csupán lehet pont a feladatban levő anyagrész nem jutott eszébe. Én ekkor úgy gondolom sokmindent nem értettem még és a számolások is döcögtek. Én idén újraírom a kémiát, naponta/2naponta ismétlem az elméletet és gyakorlom a számolásokat szorgalmasan és mostmár sokkal könnyebben megy minden. Szerintem ha te is így szorgalmasan tanulsz simán meglehet az 50 még akár több is, szerintem a legfontosabb hogy ülepedjen a tananyag és a logikát minél jobban megértsd.

2021. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Mennyit tanultál az első érettségire? A szóbeli hogy sikerült?
2021. febr. 27. 08:25
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
50% az sima, nálunk azoknais ment akik sima kémián hármas-négyes körül voltak
2021. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Én komolyan a 0-ról készültem fel 10 hónap alatt, 80 százalékos lett, de nagyon komolyan vettem a felkészülést, még a nyáron se álltam fel az asztaltól.
2021. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. 2 évig voltam fakton (mellette még 4 tárgyból emelteztem tehát azokra is kellett tanulnom) viszont a hétvégék nagy részét végigtanultam, valamint heti 3 kémiaórám volt amin szó-szó de átvettük az anyagot. Tavaly érettségiztem, így nem volt szóbelim.
2021. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 EVA800 ***** válasza:
Melyik könyvből tanulta'tok meg a kémiát? Az elméletet melyikbol ?
2021. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mozaik 11-12-es kémia.
2021. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 EVA800 ***** válasza:
A 9-10 nem kell?
2021. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 11-12 a faktos, mivel 10-ig van (alap) kémia mindenkinek, 11-12-ben rendszerező ismétlés van a faktosoknak, így a 9-10-es anyag is benne van.
2021. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!