Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar valaki nődoki,...

Miért akar valaki nődoki, vagy urológus lenni? =)

Figyelt kérdés
Most felmerült bennem ez a kérdés.. mindig szoktak minket nyugtatni, hogy márpedig úgysem érdekli őket a nők/férfiak nemiszerve, de ha belegondolunk valami miatt csak e szakma mellett döntöttek, nem? =)
2010. aug. 18. 10:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
91%
Valószínűleg azért, mert segíteni akarnak az embereken és az orvoslásnak ez a része érdekli őket.
2010. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem lenne nőgyógyász meg urulógus, akkor még több ember halna meg azokban a betegségekben, amik ezeket a szerveket támadják meg, mert nem lenne, aki időben észre tudná venni vagy gyógyítani tudná.
2010. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Látom senki nem akar igazi választ adni a kérdésedre. Ez jó kérdés különben! Biztosan nem ez a legmenőbb a szakterületek közt! Bár a nőgyógyászok baromi jól szakítanak! Max. amiatt!
2010. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Azt ne felejtsük el, hogy urológushoz nők is járnak!

Na és miért akar valaki boncmester lenni, vagy bőrgyógyász? Gondolom valahol ez érdekli őket.

2010. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

11:11 - Valószínűleg ide most csak páciensek írnak és az érintettek dolgoznak vagy tanulják a szakmát éppen. :-)

Én más területet választottam, nem egészségügy, azért, mert az érdekel, mert azt akarom csinálni, mert azzal akarok az emberek hasznára válni és nyomot hagyni az utókornak. Keresztapám azért lett orvos, mert 14 évesen egy életmentő szív műtétet hajtottak végre rajta, és ő is meg akarta menteni mások életét.

2010. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Azt is vedd bele a számításba, hogy ez nem úgy megy, hogy az a szakorvos akarok lenni és akkor az is leszek. Ezeket a szakokat ugyanúgy meg kell jelölni és felvételizni mint bármelyik másik szakot mikor egyetemre mész. Ahova fölvesznek az leszel. Ezért nem árt jól tanulni az orvosin.

Egyébként egy orvos soha nem azt nézi, hogy mi vagy ki az akit éppen vizsgál. Ő a betegséget nézi amit meg akar gyógyítani, legyen az a torokban vagy a végbélben. Őt ez nem érdekli. Nem azt nézni, hogy úúú, de undi. Ezért mondják, hogy az orvos/orvostanhallgató egy teljesen más kategória az emberek közt. Az az orvostanhallgató aki már a gyakorlatok során is undorral néz bármire, arról lehet tudni, hogy soha nem lesz jó orvos.

2010. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Akkor most visszakérdezek,(akkor is, ha nem illik)

Miért akar valaki fogorvos, belgyógyász, sebész, szemész lenni? Ezek mögött is valami sandaságot sejtetek...?

2010. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
A kérdés nem rossz, viszont mivel én alapjáraton irtózom az egészségügytől, képtelen lennék akárcsak egy tűt is beledöfni egy emberbe, ezért én is megkérdezhetném, hogy bármilyen más orvosnak miért megy el az ember? :) Nekem egyszerűen a gyomrom nem bírná, ha valakit szét kéne kaszabolnom, meg kéne szúrnom, fel kéne boncolnom, ki kéne húznom a fogát, stb stb, még akkor is, ha tudom hogy ezzel jót teszek... egyszerűen nekem nem ez a beállítottságom és kész, ettől függetlenül tisztelem azokat, akik a mai helyzet ellenére is ezt a szakmát választják! Van egy srác ismerősöm, aki azért ment kifejezetten erre a szakra, mert kiskorában az édesanyja méhnyakrákos volt. Nem fedezték fel időben, nem tudtak rajta segíteni... a srác a fejébe vette, hogy ez többé nem történhet meg, és a nőgyógyász szakmát választotta! De rengeteg olyan ismerősöm is van, aki szintén közeli rokon, családtag, barát betegsége miatt választja az orvosi pályát.
2010. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Én orvosira járok, nőgyógyásznak készülök (ráadásul lány vagyok:D).

Hogy miért éppen ez a terület érdekel?

Egyrészt nagyon összetett:) Van benne sebészet, bőrgyógyászat, onkológia, szülészet, gyermekgyógyászat, endokrinológia:)

Másrészt talán ez az egyetlen olyan terület, ahol több az öröm, mint a bánat:)

Nekem pl az is fontos, hogy általában olyan életkorú emberek járnak nőgyógyászhoz, akikkel jól szót értek. Pl a gyermekekhez nem biztos, hogy lenne türelmem, és az idősekhez sem. Nem kell félreérteni, nagyon szívesen segítek egy idős embernek is, de a fiatalabb korosztállyal "jobban boldogulok":)

Meg a nőgyógyászat nagyon intim dolog:) Az ember sokkal jobban megválogatja a nőgyógyászát, mint pl a bőrgyógyászát. És szerintem jó érzés lehet egy ilyen intim dolognak a részese lenni, hisz akkor tudom, hogy vki megbízik bennem:) Kicsit hülyén hangzik, de nem tudom jobban elmondani:D

Meg mostanában a fiatalok nem túl felvilágosultak sajna:/ Szívesen tartanék prevenciókat iskolákban is akár:) Jó lenne a kamaszoknak segíteni:)

Ezek mellett úgy gondolom, hogy több nő nemű nőgyógyászra van szükség (én is szívesebben megyek nőhöz).

+ én is küzdök nőgyógyászati problémával, így úgy gondolom, tényleg lelkiismeretesen tudnám kezelni a betegeimet:)

Valakinek lehet a pénz is motiváló tényező, hisz valljuk be, azért a nőgyógyászattal lehet kaszálni, ha szerencséje van az embernek. Bár engem ez a tényező nem igazán érdekel:)

2010. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14:44 - Én szívesebben járok férfi nőgyógyászhoz, de az tény, jól megválogatom én is, anyu is férfi nőgyógyászhoz jár, a mostani orvosához kb. 20 éve, öcsém születésétől, aki egyébként anyunak az életét mentette meg, aki levezette a szülést (nő) olyan hibát követett el, amibe anyu majdnem vérmérgezés miatt belehalt.
2010. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!