Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az urológus hogyan vizsgálja...

Marci936 kérdése:

Az urológus hogyan vizsgálja a rövid fitymaféket és a fitymaszűkületet?

Figyelt kérdés
A legtöbb betegnek ernyedt állapotban nem látszik a betegség csak merev állapotban jelennek meg a fájdalmas, egyértelmű elváltozások, szűkületek... akkor fel kell állítanom a lompost, hogy el tudja dönteni? xD
2011. okt. 23. 23:15
 1/9 Antimod ***** válasza:
91%
Nekem fitymaszűkületem volt, és ernyedt állapotban hátra lehetett húzni, erekció közben nem. Az orvos, aki műtött, ernyedt állapotban látta csak, azt mondta, látszik, kicsit szűk, és elhitte nekem, hogy máskor nem lehet visszahúzni. Nem vizsgált meg úgy. :)
2011. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Akinek szűkülete van lankadt állapotban is látszik egy kicsi gyűrű szerű "ránc" körbe ami a szűkületre utal. Nekem is csak így nézte meg az orvos és elfogadta amit mondtam nem kellet bemutatni a merev állapotát. Én már utána vagyok és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel! Úgyhogy hajrá neked is csak neki indulni nehéz, de le kell győzni a félelmeinket mert jobb lesz utána.
2011. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem ernyedten vizsgálta, de a kb. 2 centire lelógó fitymám mennyisége miatt eleve megemlítette a fitymatúltengés betegséget. Aztán párszor hátrahúzta, de aztán már az ernyedten is látható enyhe szűkület miatt kiírt műtétre.


Magában a műtőben viszont tényleg húzgálták először a fertőtlenítő oldattal való bekenés miatt, majd még érzéstelenítő injekciók előtt párszor. Azt mondta, hogy látni akarja a pontos problémát és be akarja mérni a vágás helyét. Senkinek nem kívánom azt a kiszolgáltatott érzést, hogy ott fekszek meztelenül leszíjazva idegenek előtt, akik mind az egyre merevedő és feszülő farkamat nézik műtétre készen. Életemben nem égtem még így, de ezt szerintem minden férfi el tudja képzelni. Az urológus persze látta a zavaromat és még viccelődött is vele, hogy emberek vagyunk és a lányokért be kell vállalni ilyen férfias döntéseket. Végül a makk pereme alatt egy centire jelölte ki a vonalat, mert azt mondta, hogy még növekedésben vagyok és muszáj a teljes körülmetélés végleges megoldásként. Az első injekciók után persze az erekcióm lelohadt és elkezdődött a kopasztás.

2011. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Sok esetben nem is kell a teljes körülmetélés csak azt mondják az orvosok mert sokkal könnyebb ezt elvégezniük,vagy azzal győzik meg a pácienst hogy később újabb szükület alakulhat ki,ez sem igaz,csak igen kis arányban,szóval ezt ne vedd be.


Nézd ha meg kell műteni válaszd a fityma plasztikát(akkor megmarad a fitymád csak lazítnaka a bőrőn ) és mond meg te megszeretnéd tartani a fitymád mindenképp,ha kell több orvost is keress fel(ha azonnal körülmetélést javasolná vagy arra akarnának rávenni) és ne ragadj le az elsőnél ha ez fordulna elő,sőt több megolsádnak nézz utána,körülmetéltetni ne hagyd magad,ha van más megoldás is.

2011. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából, most volt 1 hete herevisszérsérv műtétem és szerdán megyek vissza varratszedésre, akkor emliteném meg neki a dolgot, hogy lesse meg, amúgy ernyedt állapotban teljesen lejön, merevnél is letudom húzni teljesen a makkról, de pont csak az alsó pereméig, és mikor tovább húznám hátra nem fáj feszitő érzés de nem fáj, és előre hajol a makkom, lehet inkább rövid a fitymafékem, mert elöl jönne tovább, azt is megtudja nézni a doki ha ez lenne, ne hogy rossz miatt kezeljenek. xD
2011. okt. 24. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Halisztok!



Skacok! Egyvmit tisztázzunk!


A fitymaszűkület és a rövid fitymafék NEM BETEGSÉG, hanem RENDELLENESSÉG!

GONDOLJATOK CSAK BELE!

_ A BETEGSÉG GYÓGYÍT6Ó, majd elmúlik vagy max. belehalsz.

_ A FIZIKAI RENDELLENESSÉG ált. műtéttel KORRIGÁL6Ó, amúgy NEM HALSZ BELE! (...kivéve akkor, ha az elle7etleníti életedet, életkörülményeidet.)


A rövid fék is ilyen, rendellenesen röviden nőtt meg a pénisz a fék ezzel szemben nem vette fel vele a növekedés tempóját. A fitymaszűkület viszont le7 a veleszületett letapadás szövődménye, következménye is akár, de le7 akár szerzett is, és az élet bármely korában egyaránt kialakul6: 3 évesen is, 7 évesen is, 15-18 évesen is, 25 évesen is,... sőt, még 51 évesen is!!! :-o

És nem kell hozzá cukorbetegség, hogy kialakuljon. Elég egy rosszul visszarántott, túlzottan meg- ill. túlerőltetett fityma, amelyben mikroszkopikus repedések keletkeznek, és már el is kezdődött a beszűkülési folyamat.


RKM után is visszaszűkül7 a fityma, ha nem azt szokja meg, hogy a seb minél tágasabbra lett nyújtva, mert akkor úgy is fog begyógyulni. Ha nem húzogatják Részleges KörülMetélés után azt a fitymát, akkor nem is fog az kitágulni, ergo visszaszűkül7, akkor pedig jö7 a TKM (Teljes KörülMetélés) S:-s



=~=~=~=~=~=~=~=~=~=

Jómagam nevében nyilatkozva, én úgy vizsgálom meg szimplán csak laikus "szakértőnek" nevezett egészségügyisként a fitymát és a féket, hogy először megnézem ernyedten, és keresek rajta jellegzetességeket. Ha uis a szűkület már idült, tehát nem friss, akkor ott le7 vmi jellegzetes elváltozása az előbőr ráncán, gyűrődésén. Ez ált. körkörös gyűrűt alkotó piros vagy kifehéredett vonallal jó esetben látsz6 is.

A fék esetében először csak lazán, óvatosan, utána némi húzogatás után kicsit erősebben hátrafeszítem a fitymát, és figyelem a féket. Ha az kifehéredik, elvékonyodik, feszül, esetleg elkezdi magával húzni a makkot a húgycsőnyílással együtt lefelé (előrefelé), akkor ott tutira gebasz van petyhüdten is.

Amennyiben petyhüdten bizonytalan lennék, akkor egészen biztosan, de egyébként ált. törekszek arra, hogy zavartalan körülmények között vizsgálhassam meg azt a pácienst, aki a vizsgálatot tőlem kérte. Ebben az esetben viszont uezen szempontok alapján megkérem a pácienst is, hogy állítsa fel "Jancsikát", addig magára hagyom, ha zavarja a jelenlétem, ezt mindig megkérdezem. (Nem félreérteni! >:-o)


Merev állapotban jobban kijönnek azok a dolgok, amelyek petyhüdten nem, így aztán könnyebb is merev állapotban lévő brét vizsgálni, látványosabban kijön a probléma, igaz, itt is vannak kivételek. Egyik debreceni utamon (szept. végén) pl. találkoztam vkivel előzetes egyeztetés után, akinél a vizsgálat során vagy 6x kellett felállíttatni szegény Jancsikát, mire a szűkülete lát6óvá vált. Addig hiába is vizsgáltuk, nem jött rajta ki a látszata a szűkületnek, csak a rövid féknek. De végül kijött, most várja a bemetszését és a fékműtétjét a srác.

=~=~=~=~=~=~=~=~=~=



Ami a fitymatúltengést illeti, az is csak a fityma túllógása a makkon. AZ SEM GYÓGYÍT6Ó, tehát baromság, hogy betegség. Az azonban NEM IS RENDELLENESSÉG, mivel az természetes dolog, hogy a fityma mindenkinél más méretű lesz. Ez genetikailag magától beáll, ill. ha vki ezen felül még nyújtani akrná akkor le7 akár ilyen is,...

>> [link]

Csak ez éppen akkor nem szűkület, ha a belfityma uannyira tág, mint az a képen is látszó külfitymán is lát6ó.



!!! ~~-~-~-~-~-~-~-~~

MINDEN INFÓ A FITYMASZŰKÜLETRŐL ÉS A RÖVID FÉKRŐL AZ EDDIGIEK INFÓIM ALAPJÁN ITT ÖSSZESÍTVE ELÉR7Ő:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..

!!! ~~-~-~-~-~-~-~-~~



*****°***°*****

@ [tegnap 17:16]-es hszóló

"de aztán már az ernyedten is látható enyhe szűkület miatt kiírt műtétre."

_ Mereven milyen volt? Mennyire volt súlyos?


"emberek vagyunk és a lányokért be kell vállalni ilyen férfias döntéseket." _ Ez így van, DE NEM ÉSZ NÉLKÜL! Nemtom hány éves vagy, azt sem, hogy milyen vészes volt valójában a szűkületed vmint, hogy mikor volt a műtét, de ennél nagyobb baromságot, még nem hallottam, mint ez:

"Végül a makk pereme alatt egy centire jelölte ki a vonalat, mert azt mondta, hogy MÉG NÖVEKEDÉSBEN VAGYOK és (emiatt) muszáj a teljes körülmetélés végleges megoldásként."

__ A fityma az tágulékony, és serdülés közben az emberrel együtt nő. Az, hogy te még éppen serdülsz és növekedni fogsz még nem ok egy TKM-re! Elég ostoba rizsa volt ez az orvostól érvelésként. Ha csak kurtít a fitymán vmennyit (csak a beszűkült részt), DE NEM AZ EGÉSZET VÁGJA LE, MÉG KIFÉR A MAKK A FITYMÁN, EZ A CÁFOLATA A DOKID ÉRVELÉSÉNEK!

De ezen már kár rágódni, csak épp te lettél "enyhén" rászedve... do.Ob



Viszont a merevedés az ebben a helyzetben nem gáz, ne érezd annak! Amikor én vizsgáltam akár egészséges, akár szűkületes brét, volt, hogy a srác zavarában uúgy felállt, mintha felizgult volna, csak itt éppen nem erről volt szó. Ráadásul ilyenkor minden ilyenre fel kell(ene) készíteni a pácienst, akkor nem éri kellemetlenül annyira, mint egyébként, ha csak spontán történik meg a merevedés.



*****°***°*****

@ KÉRDEZŐ:

_ Neked is fitymaszűkületed van esetlegesen rövid fitymafékkel?

_ Életkorod?



Mindenkinek üdv: EE

2011. okt. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hello EE! Valószinűleg igen rövid a fitymafékem és egy enyhe szűkületem is lehet, ha esetleg zavarna majd az együttlétek során (17 éves vagyok és még nem élek szexuális életet [nálam ez makacs berögzödés alapján megy fél-egy éve tartó kapcsolat után akarok]) akkor valószinűleg megcsináltatom. Egyelőre semmikor nem tapasztalok fájdalmat, és a makk alatti részt is megtudom tisztani alaposan igy a fertőzés nem érint.


1. kérdés: Ha mind a kettő elváltozást diagnosztizálják/juk akkor egyszerre elvégezhető a műtét?

2. kérdés: Mivel szerintem nem magán orvossal műteném (nincsenek súlyós százezreim erre), igy maradna az állami kórház gondolom ott egyszerre a körülmetélést javasolják amit én mindenképpen elkerülni akarok, hallottam a fitymaaplasztikáról azt ingyenesen tb támogatással elvégeznek, ha ragaszkodom hozzá?

OFF: 3. kérdés: 8 napja volt, a bal herémben herevisszérsérv műtét, mikrosebészeti, a herém felett történt a vágás. Normális az ha érzem ott ugyanúgy az ereket (már első nap óta) mikor a doktor (apukámat is műtötte más miatt, igy külön őt kértük mert jól műt) megnyugtatott műtét után, hogy sikeres volt? A bőr érzéketlen lett a vágás mentén és egy csikban a bal combom és az alsó hasizmom, (az ágyék területén, minimálisan sötétebb is ott a bőr [de nem véraláfutásnyira])? És ugye nem baj, ha maszturbáltam a műtét után pár nappal? (ellenőriztem működik-e :) [a pénisz merevsége, és az ondó mennyisége/állaga szerencsére ugyanaz volt mint elötte]) ?

2011. okt. 25. 09:12
 8/9 A kérdező kommentje:

Amúgy most néztem a linked és arra jutottam nekem ilyen van:

[link]

Szóval ha húznám le merev állapotban felül jönne tovább a bör, de alul nem engedi az a rövid vékony bőr csik és behajol, ilyenkor is mindkettő van? :(

2011. okt. 25. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

@ Kérdező:

Hali ismét!



Bocs, egy kicsit későn írok, csak most tudtam úgy igazából gép elé kerülni. S:-s

Azt hiszem értem a problémádat, azonban mindenekelőtt megintcsak ki kőne tixtítani ezt-azt...

OFF:

A Fitymaszűkület NEM BETEGSÉG, DE NEM IS ELVÁLTOZÁS! A betegséget azt korábban megbeszéltük. Az elváltozás magától ucsak meggyógyul6, ergo vixxa is változ6. Azonban ez nálad RENDELLENESSÉG, tehát törekedjünk a szavak értelmének megfelelő helyes használatára, mert ha az orvosnál mondasz vmit, de az, amit ő ért alatta, az nem egyezik azzal, aminek te hiszed azt a szót, akkor az is meges7, h. nem úgy oldják meg a dolgot, ahogyan azt te szeretnéd, és ha ez bebizonyosodik, te jársz pórul, mert nem neked lex igazad! ((:-o

Helytelen szóhasználattal a TKM-párti orvosok számára könnyű prédának tűnsz, könnyen kiszolgáltatottá vál6sz egyetlen elcsexett szó által. éppen ezért fogadd meg a tanácsom és értékeld át amit mondanál, mielőtt megszólalsz. Oké? :-)


A másik dolog meg,...

Nem akkor kő kezelni a bajt, amikor az már elmérged, vagy marcangol, hanem akkor, AMIKOR már tudod, hogy vmi baj van, de MÉG NINCS KOMOLYABB! Nagyon nem mind1! :-O A komolyabb bajt a hülye kezeli, az okos megoldja, de a profi MEGELŐZI! Profi ebben már nem le7sz, viszont okos még igen!

Inkább MOST OLDD MEG, mint akkor légy depis, amikor a csajod már ostromol, akkor is, ha makacs vagy. A makacsság a felelőtlen, szűklátókörű, ostoba emberek privilégiuma általában, és éppen egy 20 éves sráctól vettem búcsút nemisoly rég éppen amiatt, mert ment a maga feje után, én meg majd hülye lexek tépni a számat potyára. Most boldog mert a tiedével egyező problémája viszonylag megoldódott, az üröm azonban az, hogy én nem fogadom az osztozni akarását az örömében, mert a makacsságával dúrván megsértett, egy másik, immáron ucsak 20 éves gyerek meg ucsak túlzott makacssága révén iggen csúnyán megszívta, amelynek TKM lett a vége enyhe szűkületből, és meg le7ett volna előzni, ha hallgat rám, de nem tette. Hát akkor vessen magára! :-T



Bocs a kis OFF-intermezzóért, de úgy glom a te érdeked, hogy erre odafigyelj, de egyben a többieké is, kben még a végén az is le7, emiatt át lexel verve! :ON



És most vixxa a témához.

*****

Hogy most a te esetedben mindkettő van-e (szűkület + rövid fitymafék), nem tudom. Nem láttam, nem vizsgáltam, ahogy feltételez7ően urológus sem. A rövid fék beigazolódni látszik a leírásodból & az általad visszalinkelt kép alapján, mert,...

"ha húznám le merev állapotban felül jönne tovább a bör, de alul nem engedi az a rövid vékony bőr csik (ez a FÉK, ami ezek szerint rövid) és behajol (A MAKK lefelé)",

...de a fitymaszűkület ennyiből még nem. Ahhoz kéne a körkörös gyűrű is.


De ha elmennél urológushoz, az csak petyhüdten vizsgálja meg a fütyköst, ahogyan pl. a sulidokik is ált. (Mereven nem is tudnák, de akkor a fiúk egy része zavarban lenne, és képtelen lenne merevedést produkálni, (másoknak meg éppen amiatt áll fel akaratlanul is vizsgálat közben,..., lásd műtött srác [@17:16]), de a javarésze meg ettől tutira vinnyogna... vagy tévednék? (Nyugdíjas korú iskolaorvos előtt pl.? ?X-D )



Az általad feltett kérdésekre a válaszaim:

===~=====~=====~=====~=====~=====~=====~===

1. kérdés:

_ Igen, mindkét rendellenesség megold6ó 1xre 1etlen műtéttel?


2. kérdés:

_ A fitymaplasztika az egy tág fogalom, többminden is idetartozik. Az SzTK-kban (állami kórházakban) kötelesek ingyenesen, TB-támogatással elvégezni, azonban arra vigyázz, hogy a TKM-re még az egészségbiztosító is többet fizet támogatásként, mivel az ugye VÉGLEGES megoldás a problémádra. Azonban ragaszkod6sz máshoz is, de én nem adnám a farkam olyan kezébe, aki kapásból olyan infókat mond, amely szűklátókörről tanúskodik... do.Ob (Csak TKM és más semmi!)

INFÓ: A fitymaplasztikáról bővebben itt:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..


OFF: 3. kérdés:

Jól hangzik az, hogy mikrosebészeti, ettől függetlenül az nem igaz, hogy ennyire türelmetlen vagy. Jó, végülis most ezzel a pár nappal "talán" nem okoztál magadnak "akkora" kárt v. bajt. DE MI LETT VOLNA, HA IGEN??? dO.Ob

Ha mjuk 6-7 nappal egy RKM vagy bemetszés után úgy érzed, minden oké már, 1 napja elmúlt minden fájdalmad, de nem bírnál magaddal/kíváncsiságoddal, és kivered, de közben meg felszakad a seb, kiszakad a varrat, akkor mit csinálsz? Nézel mint Rozi a moziban??? dO.ob ˙ Melyik fontosabb? A pillanatnyi HÉV, nemi vágy, kíváncsiságod, vagy a férfiasságod épsége? :-o

Csak akkor vered majd a fejed a falba, ha kiderül, hogy bajt/kárt okoztál magadnak, ADDIG NEM! Erre nyugodtan mérget ve7sz! :-o


Az orvos utasításait ha nem tartod be, magaddal baxol ki, nem az orvossal, nem apuddal, de nem is velem. A doki utána max. TKM-el, csak mert hülevóótáá és verni akartad,... idő előtt... do.Ob

Látszik, hogy 17 éves fejjel még nagyon éretlen és felelőtlen vagy, Tesó! :-o

Bocs, de ennyiből ezt láttatod magadról. \:-s



Üdv: EE

2011. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!