Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsga: mi a...

Elsősegély vizsga: mi a különbség a sérült mozdítása/mozgatása között?

Figyelt kérdés

Adódik egy ilyen feladat a tételben: Mutassa be a súlyos sérült mozdításának lehetséges módszerét.

Természetesen a súlyos sérült miatt a tálcafogásra gondolunk, de van olyan lehetőség is ( ha a helyszínen marad, de el kell fordítani a sérültet ), hogy mozgatás több segélynyújtóval.


Tehát, A-ból B-be viszed: tálca

A-ban marad: több emberes mozgatás


Akkor ennél a feladatnál melyik lehetőség a helyes? Tálca vagy több emberes? Mi számít mozdításnak? Ha csak átfordítod, vagy el is viszed?


Köszi előre is. Lehet, hogy fogalomzavar ez az egész, de sikeres elsősegély vizsgát szeretnék.:)



2021. márc. 5. 21:20
 1/2 Munkavedelem ***** válasza:

Teljes a fogalomzavar, valóban.

A két szó között, önmagában, nincs különbség.

De a tálcafogás a "több emberes" (gerincsérült, elkerülhetetlen mozgatásánál), és egy emberes a stabil oldalfektetés, hanyattfekvő eszméletlennél.

[link]

2021. márc. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tanfolyamon nekünk mondták, hogy van egy ilyen opció is, melynek neve "mozgatás több segélynyújtóval" (helyszínen marad, csak elfordítja). Tudom a stabil oldalt, de itt most szerintem a mozgatási módokra gondolnak (3: Rautek, tálca, több emberes). Ezért nem értem, hogy a feladatnál melyiket kéne alkalmazni.:)
2021. márc. 6. 12:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!