Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira keszulok, ti nem...

Orvosira keszulok, ti nem estek neha ketsegbe, ha nem megy a kemia, vagy mennyire tudjatok pl. a szamolasokat?

Figyelt kérdés
Pl. az otosom leszbol vagy a villanyis konyvbol mennyire tudjatok megcsinalni a szamolasokat, hany % ami magatoktol, segitseg nelkul megy, es hany %, amit megoldokulcs nelkul sem fogtok fel? Ha kb. 50-60%at tudom magamtol megcsinalni, az jo arany? Es nem feltek, hogy mi lesz kesobb, hogy fog annyi tetel a fejetekbe menni orvosin, ha mar most nehez, vagy pl. ha most nehezebben megy a kemia, mi lesz egyetemen az orvosi kemiaval, ahol fel ev alatt kell felfogni mindent is, ami most 4 ev alatt is nehezen megy? Mi van, ha buta vagyok en ehhez? Vagy pl. hany %os erettsegiket irogattok? mert nagyon nem megy 30-50% fele, de nyitott konyvbol se 65 fole, es ez nagyon gaz, de ha igy nem tudom, fogalmam nincs mi lesz, de ha csak szerencsevel jutok be, ott verzek el...
2021. márc. 10. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Mit mond a tanárod?
2021. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Nos, egy 75-80% kémiát ildomos volna minimum írni. Én nem írtam egy felvételit se végig, csak élesben, és ennyi lett. De nem itt van az orvosi minimum határa, 60%-kal is felvesznek, nézd meg a tavalyi ponthatárokat...


Az egyetemi kémiát és a gimist elég nehéz összehasonlítani, de számolások majdhogynem nincsenek (legalábbis a zh-kon kívül és ott is max ilyen könnyebb érettségi szintű dologról van szó), az anyagismeretet meg a mechanizmusokat meg ugyanúgy meg kell tanulni, csak több és néha nehezebb.


A magolásról meg annyit, hogy én világéletben nem tudtam tanulni (értsd. bevágni oldalakat) de még is itt vagyok és átmegyek a vizsgákon.


kicsit pihenjél és ne aggódjál ennyit. Most ezt akarod csinálni vagy nem? El kell dönteni, a többi meg menni fog.

2021. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal érdemesebb a régi kémiaérettségiket kitölteni A-tól Z-ig, akár többször is. Nekem legalábbis ez segített, végül 86% lett. Ráérzel a szokásos becsapós feladatokra. Meg eleve gyakorolhatod azt, hogy egyszere milyen végig koncentrálni egy feladatsort. Rengeteg hasonlóság van a feladatsorok között! Hajrá!
2021. márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi egyetemen a szamolások kémiából alig (vagy egyáltalán nem) nehezebbek mint az érettségin, az elmélet az sok meg tanulós, de azért különlegesebb csodaképesség nem kell, egy rugalmas fenék legfeljebb...
2021. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!