Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségire tényleg naponta...

Az érettségire tényleg naponta 8 órákat kell tanulni?

Figyelt kérdés

Anyám ma kérdezte, hogy hogyan haladok a felkészüléssel.


Mondtam, hogy jól, arra figyelek, hogy minden nap csak egy tantárggyal foglalkozzak és ez naponta 2-3 órát tesz ki.


Erre teljesen kiakadt, hogy ez így nem jó, mindenre kell tanulni. Mondtam, hogy én azt nem bírom el. Erre pedig jött azzal, hogy már pedig ez most olyan időszak amikor naponta 8 órákat is tanulni kell.


Ezen teljesen összekaptunk.


Ti mit gondoltok? Kinek van igaza?



2021. márc. 14. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Neked van igazad, 8 órát nem lehet koncentrálni hatékonyan.
2021. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Azt gondolom, hogy anyád egy idióta. Vagy legalábbis szeret oyan dolgokba beleokoskodni, amikhez halvány lila fingja sincs.

Ha egyetemre készülsz, akkor nagyon fontold meg, hogy elköltözz-e otthonról, mert ha anyáddal fogsz lakni, meg fogja keseríteni az életedet.

Amúgy a 3 óra is bőven több a kelleténél, hacsak nem érettségizel emelt szinten.

2021. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Még emelthez is sok a 8 óra tanulás naponta...
2021. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségire a 8 óra/nap rengeteg, bőven elég a napi 2/3 én szerintem még annyit sem tanultam rá csak az emeltekre. Egy erősebb egyetemi szakon vizsgaidőszakban tanulnak napi 8 órát az emberek, ha bírják, de még ők sem mind.
2021. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat


Egyszer-kétszer tanultam már nyolc órát de utána 2 napig nem bírtam semmit befogadni annyira kimerített mentálisan.


Akkor tartom a jelenlegi ütemet. :)

2021. márc. 14. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
8 órát tömény tanulással aligha lehet eltölteni. Én vizsgaidőszakban nagy ritkán szoktam napi 8 óráig menni, de már 5 óra után is alig fog az agyam, egyszerűen csak ilyen lelkiismereti kényszerből nyomom még, hogy elmondhassam, mindent megtettem. Valójában napi max 4 óra tanulás szerintem elég kell, hogy legyen. Ha jól beosztod az időd, akkor egy érettségi 5 tantárgy teljesíthető így, mégha az egyik emelt szintű is. Nem kell naponta 40-50 oldalt megtanulni. 2-3 témakört megtanulsz minden nap, akkor májusra mindennek a végére értél, és az utolsó hét már csak ismételgetés. Én felosztanám.
2021. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

😂😂😂

Nem, hogy nyolc órát, volt olyan tárgy amire nyolc percet nem szántam. Van érettségim, és nem is olyan rossz.

2021. márc. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy erősebb gimibe készülök, beszéltünk arról anyummal, hogy vajon hány órát kell majd napi szinten tanulni. Erre anyum mondta, hogy biztos lesz napi 4óra, amire én néztem, hogy az azért kicsit sok, nem vagyok én rossz képességű vagy valami (Később kérdeztem odajárókat és kiderült hogy ha okos az ember, akkor nem igényel napi 4órát) Evvel azt akartam mondani, hogy szerintem ez ilyen szülős dolog, tudják hogy az érettségi nehéz és akkor ebből az jön, hogy biztos sokat kell tanulni rá, közben egy jó időbeosztással meg ha nem az utolsó pillanatban kezdi el az ember, akkor egy egészséges szinten lehet ezt tartani.
2021. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Én az emeltemre nem készültem összesen 8 órát, mégis 65% lett. Szóval egy kicsit gondolkozzanak el a szülők.
2022. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!