Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lehet, hogy legtöbbször...

Miért lehet, hogy legtöbbször összetett mondatokat írok?

Figyelt kérdés

Az iskolai fogalmazásokban általában összetett mondatokban fogalmazok, és sokszor ha az van megadva, hogy pl. 10 mondatos legyen a fogalmazás, akkor nehezen darabolom fel több mondatra.

Sokszor ha azt mondják, hogy ez a bekezdés legyen mondjuk 3 mondat, akkor nálam egy többszörösen összetett mondatra sikerül.

Ennek lehet valami oka, vagy csak megszokás?



2021. márc. 15. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így szokta írni,pedig tudom hogy nem így kellene igazából,de én már így szoktam meg,ez van.Szóval csupán csak megszokás.
2021. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szoktam
2021. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma produkáltam egy 4 soros mondatot töri esszében XD
2021. márc. 16. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az se semmi.Nálam van hogy 8-10 sorososak szoktak belőle kijönni. :)
2021. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sorosak
2021. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem is ez szokott lenni. Viszont elég könnyen feloszthatóak vesszőknél (persze nem felsorolásnál) illetve kötőszavaknál (pl, mivel, ebből kifolyólag, azaz, ...)
2021. márc. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, igen, de van amikor nem hangzik annyira jól, de lehet csak én érzem így a fejemben...
2021. márc. 16. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert alapos vagy

És sokrétűen, összetetten, mindent átfogóan gondolkodsz

Részletes vagy , alapos, aprólékos


Szerintem ez jó tulajdonság, hogy te mindenre figyelsz; és mindent igyekszel pontosan körülírni; tehát teneked minden részlet fontos, és hogy meg legyen említve; ez jó jel, jó skill/képesség szerintem.

2021. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!