Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elég összetett kérdésem...

Elég összetett kérdésem van.1. Megvalósítható így egyáltalán? 2. Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Tehát eloszor is a problema az, hogy szeretnek egyetemre menni. Nagyon reg ota. A sztori: 20 eves gyongyosi diak vagyok. Tul vagyok egy 2 eves okj szakon, de mar az erettsegit kovetoen is egyetemre szerettem volna menni. De nem tehettem meg. A szuleim egyaltalan nem tamogatnak semmiben. Onfenntarto vagyok, a 2 eves okj kepzes kozben folyamatosan dolgoztam, hogy fenn birjam magam tartani. Nem erdekli oket sem a jelenem. Sem a jovom. Igy nincs nyelvvizsgam, nem jartam kulon tanarhoz. Azaz az 5-os erettsegi eredmenyeim vannak meg es az okj kepzes. Penzugy-szamvitel szakra szeretnek menni budapestre, vagy godollore. Ugye ezeken a szakokon iszonyu magas a ponthatar, eselytelen hogy bejussak allamira. Tovabba ha bejutnek sem tamogatnak a szuleim a megelhetesemet, annyit meg nem tudok egyetem mellett dolgozni, hogy fenntartsam magam Budapesten. Van/volt esetleg valaki ilyen helyzetben rajtam kivul? A diakhitellel mi a helyzet? Valojaban csak rosszat hallok rola, ezert is felek felvenni. Mivel ugyebar ha a tandijat allja is a hitel, attol a megelhetesemet is fedeznie kell valaminek. Egyertelmu, hogy munkat vallalnek. De az keves.

Eddig ugy volt, hogy okj-s ingyenes merlegkepesre megyek tovabb, de az az igazsag, hogy tobbre vagyok kepes joval 2 okj-s szakmanal. Tovabba ugye a diplomahoz nyelvvizsga is kell. Szakmai raadasul. Ami szinten penzbe kerul. Teljesitheto? Vagy csak en latom tul rogos utnak? Ez az ev az utolso lehetosegem. Mar igy is ugy erzem, hogy kifutottam az idobol. Nem 26 evesen szeretnek kimaszni az iskolapadbol. A tanaraim javasoltak, hogy kezdjem el onkoltsegesen, aztan jelentkezzek at allamira. De ha nem uresedik meg hely nem tudnak atvenni. Ne haragudjatok, h ekezet nelkul van, es ha valamit felrepotyogtem. Teljesen panikba vagyok esve es a fondolataimat sem tudom osszeszedni.



2017. jún. 14. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, főleg mert látszik rajtad, hogy ambiciózus vagy és van eszed a tanuláshoz. Én nem igazán támogatom, hogy kezdd el önköltségesen, arra alapozva, hogy átvesznek államira.


Én a helyedben letenném a mérlegképest és megpróbálnék elhelyezkedni valahol ezen a területen.Nem tudom mennyire hajlanál rá, de szerintem jó megoldásnak tűnhet kimenni külföldre dolgozni. Ott sokkal kevesebb idő alatt megtudnád teremteni a pénzt a tanulásra. Csak ugye így is elmegy pár éved. De szerintem még így is mindenképp jobban jársz, mintha meg sem próbálod. A nyelvvizsgán később is ráérsz aggódni, mert a képesítésed a diploma nélkül is meg lesz. A diákhitelt én nem javaslom (nincs tapasztalatom).

2017. jún. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Én sem javaslom, hogy arra alapozz, hogy átvesznek. Csak akkor indulj neki önköltségesen ha hajlandó lennél mind a 7 félévet kifizetni hitelből. Egyébként miért nen érettségizel újra? Ha tényleg ennyire ambíciózus vagy és jól teljesítenél egyetemen akkor egy érettségi meg se kottyanhat. Matek hogy megy?



Én azt ajánlom érettségizz újra (2 emelt, azokat írd meg 90%osra) és utána jelentkezz.

2017. jún. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem két opciód van: 1. gyorsan megszedni magad, azzal hogy leteszed a mérlegképest, vagy elmész külföldre 1-2 évre.


2. elkezded fizetősön, jó eredményeket produkálsz, felveszel elég sok diákhitelt, és bízol a jövőben.


Ambiciózusnak és értelmesnek tűnsz, szerintem mindkettő működne, csak bízz magadban.

2017. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

1. Azt felejtsd el, hogy 20 évesen ez az utolsó lehetőséged!!!

2. Magas a ponthatár, de nem olyan esélytelen, mint amilyennek tűnik. (Kérdés, milyen hozott pontjaid vannak). Mondjuk egy 90%-os érettségi átlaggal és max. hozott pontokkal két 85%-os emelt érettségi elég a 460 ponthoz. Ha pontduplázással próbálkozol, akkor két 90%-os emelt kell.

3. Ha tényleg esélytelen az állami (arra, hogy átkerülsz majd államira, ne számíts!), akkor megcsinálnám a mérlegképest, és akkor jelentkeznék, ha ki tudom fizetni a taníjat.

4. Esetleg gondolkozz levelezőben.

5. A nyelvvizsga miatt ne aggódj, felvételi pontokat nem jelent pluszban, ha van két emelt érettségid, végzésig meg bőven reális megcsinálni.

2017. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben elkezdenék intenzíven nyelvet tanulni, hogy egy év múlva letehess egy középfokú nyelvvizsgát. Ezzel jobb esélyed lenne, hogy felvegyenek államira
2017. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó: a középfokú nyelvvizsga +25 pont. Két emelt pedig +100. Melyik éri meg jobban?
2017. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket! 417 pontom van, es a max 100 plusz pontbol mar 72 meg van. (32 okj es 40 halmozottan hatranyos). A baj az, hogy ujraerettsegiznek de az is ido, es akkor csak jovore tudok menni, uj konyveket kell vennem es meg talan kulon orakat is. Ami szinten nehez, mivel ugye nem tamogatnak, es reszmunkaidos allassal havi kb 50 ezret kapok. Amibol fent is kell tartani magam, de az is epphogy kijon belole.
2017. jún. 15. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!