Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El tudnátok mondani, hogy aki...

El tudnátok mondani, hogy aki erre a két szakra szeretne menni(lent) mire kell számítson, mit várnak el, „kinek ajánlott“?

Figyelt kérdés

Mostanában el kezdett érdekelni a szociálpedagógia és a közösségszervezés. Tudom, hogy a kettőnek nincs nagyon közé egymáshoz.

Aki esetleg valamelyiket tanulja vagy valamelyikkel dolgozik tudna mesélni róla? Jövőre érettségizek csak, de szeretnék többet tudni ezekről és lehet, hogy akik tanulnak/dolgoznak velük többet tudnak mondani róla, mint az internet.



2021. márc. 16. 23:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy kicsit összeszedetlen a kérdésem.
2021. márc. 16. 23:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szociálpedagógus diplomám van de egy napot sem dolgoztam benne. Most gazdasági szakon vagyok.
2021. márc. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

En kozossegszervezest tanulok. Ha vegeztem felnottkepzesben, nyelvvizsgakozpontokban, muzeumokban, zaloghazban, fesztivalokon, kozossegi szintereken, hr pozicioban lehet elhelyezkedni. Nem soroltam fel az osszeset de közösségekkel, csoportokkal, emberekkel foglalkozunk. Kepzeseket, atkepzeseket, tanacsadast szervezunk, pszichológiat, alap jogokat, rendezveny illetvs programszervezest, tanulasi modszereket tanulunk. De barmelyik egyetem honlapjan meg tudod nezni a mintatantervet:)

Tehat annak ajanlanam aki szeret emberekkel foglalkozni, jonni-menni, de hattermunkaba sem okoz neki gondot dolgozni, mert ugye azert van papirmunka is. Hatarozott, preciz es magabiztos. En ezeket egyebkent az egyetem alatt sajátítottam el, nem voltam eleg hatarozott, felenk voltam, szoval a sok eloadas es projekt amiket a suliban csinaltunk mind hozzasegitett ahhoz hogy merjek kiallni masok ele es magamert.

Nezz utana szakbemutatoknak, illetve hogy az adott egyetem gyakorlat vagy elmelet orientaltan oktatja a szakot. Szerintem ez kifejezetten gyakorlatra epulo szak, nem lehet konyvekbol elsajatitani :) kuldj privatot ha erdekel meg valami :)

2021. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

Megpróbálok még jobban utánanézni a témának.

A közösségszervezés egyébként kifejezetten jól hangzik. :D

2021. márc. 17. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!