Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bármilyen minor szak választható?

Yoongers kérdése:

Bármilyen minor szak választható?

Figyelt kérdés

Talán nagyon butának tűnik a kérdés, de nem nagyon tudok kiigazodni ezen. Egyetemen az alap szak mellé fel kell venni egy minor szakot is és az a kérdésem, hogy ez akár teljesen eltérő is lehet az eredeti szakiránytól? Pl. pszichológia szak mellé egy nyelvet felvenni minornak.

(Azért remélem mire oda jutok, hogy egyetemre megyek, tájékoztatnak a suliban a fontos dolgokról, mert netről összeszedni nem a legjobb:'))


2021. márc. 17. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha bölcsészettudományi alapszakon tanulsz, akkor igen, bármit felvehetsz minornak, amit meghirdetnek. Ezekről majd az egyetem, vagy az adott intézet, tanszék honlapján fogsz tudni tájékozódni. Azonban nem tudom, hogy tényleg pszichológiát szeretnél-e tanulni, vagy csak példa volt, de én Szegeden tanulok, és nálunk ők nem vehetnek fel minort, valamint mi sem vehetjük fel minornak.


Ui.: hát, sajnos, nem ez a jellemző :(. Ők a felvételiben segítenek (már aki segít), de hogy az egyetemen hogyan boldogulsz, meg időben megszerzed-e a kellő információkat, az már őket nem érdekli. Nekem anno első félév előtt volt egy szakos tájékoztatóm, ahol néhány fontosabb dolgot elmondtak, de egyébként rengeteg mindent magunktól meg a felsőbbévesektől tudunk meg. Ha esetleg van még kérdésed, megpróbálok válaszolni! :)

2021. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!