Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom rávenni...

Egyszerűen nem tudom rávenni magam a tanulásra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Online órákon jelen vagyok, figyelek is, de a (nem beadandó!!) házikat nincs kedvem (se) megcsinálni... Kicsit vagyok csak elmaradva, mert van amikor van kedvem és elkészítek néhány feladatot, de félek, hogy rossz vége lesz, ha nem lépek!


Egyébként az agyam folyamatosan pörög 0-24-ben... Egyszerre 3-4 felé figyelek folyamatosan. Nem bírok leállni, de tanulni sem, a fehér plafon jobban érdekel. 16/F



2021. márc. 17. 23:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja a jegyeim nem annyira rosszak, legrosszabb kb. két 3-as, de az átlagom 4.00 körül van.
2021. márc. 17. 23:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a bajod amit írtál, hogy nagyon sokfelé figyelsz egyszerre, és az agyadnak "unalmas" egy dologra koncentrálni (nevezetesen a tanulásra), pláne, hogy kényszer, kötelező, nem annyira izgi stb.

Erre megoldás lehet, ha hétvégén tanulsz - mégpedig úgy, hogy reggel felkelsz, NEM nyomkodod a telefont, nem jár az agyad ezerfelé, nem ülsz le a gép elé játszani, hanem amint lehet, tanulsz. Tehát még azelőtt, hogy beindulna a pörgés, mielőtt egy csomó ingert kapna az agyad, amik után a tanulás rém unalmas.

2021. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából különösebben nincs veled probléma, egyszerűen nem szeretsz tanulni, ahogy általában senki sem. Az átlagod nem rossz, ami beadandó azt megcsinálod, ami meg nem az, azt fogja egyáltalán valaki ellenőrizni, hogy nincs meg?


De a kérdésedre válaszolva, én általában úgy szoktam, hogy leülök és megnézem, hogy ma mik azok, amiket meg KELL tanulnom/csinálnom. Ezeket a dolgokat felosztom, én általában tantárgyanként szoktam, de ez egyénileg variálható. Aztán elkezdem és addig nem állhatok fel (pisilni sem szoktam magam elengedni csak ha már nagyon kell xd) amíg nem lesz szünetem (az én felosztásomban két tantárgy közt szokott lenni). Olyankor lemegyek, felviszek magamnak mégegy pohár vizet, elmegyek mosdóba, járkálok, néha csekkolom a telefonom, de neked ez valószínűleg elvonná a figyelmed, nekem nincs bajom vele. Evvel a rendszerrel egyébként azt érem el, hogy nem időhöz vagyok kötve, hanem teljesítményhez. Azaz nem az történik, hogy bambulok a fejemből 5percet, miközben nem haladok, mert úgyis 10perc múlva szünetem lesz, hanem csinálom a feladatokat, hogy minél hamarabb letudjak egy tantágyat és lehessen 10perc pihim a kettő közt. A lényeg, hogy ne időhöz, hanem teljesítményhez kösd a szüneteket.

2021. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rajöttél, hogy nincs értelme.

Én is kipuskázok mindent, egyedül a matekot tanulom, meg a fizikát, mert nekem kelleni fog. Ilyen körülmények közt én nem vagyok hajlandó tanulni.

Én is 16f

2021. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak:

Természetesen ez egy nagyon szar helyzet és közel sem jár annyira jól a diák, mint bejárós oktatáson, de avval, ha mindent puskázol (az általad említett tárgyak kivételével) avval magadnak ártol. Részben mert a tantárgyak nagyja egymásra épül, így ha valamikor visszamégy jelenléti oktatásba, akkor nehezebb lesz, mert amire épülne az részben kimaradt. Nem azt mondom, hogy tanulj mindent ugyanúgy sZeRiNtEm, mint normálisban, de én az érettségi tantárgyakra ugyanúgy készülnék, hisz azt a témát, amit most kihagysz, majd akkor úgyis meg kell tanulni.

2021. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ebben igazad van. Az a bajom, hogy míg az iskolában ránk ragad az órán minden, addig itt digitális oktatásban az online órák szenvedés.
2021. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!