Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom magam...

Egyszerűen nem tudom magam mivel rávenni a tanulásra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyira bánt az egész, anya a lelkét kiteszi értem, én meg felévkor 2-3 tantárgyból bukok...

Annyira rossz érzés látni, hogy csalódott bennem és hogy szomorú emiatt.

Minden este úgy fekszem le, hogy holnaptól belehúzok és tanulok, de egyszerűen reggelre már semmi nem érdekel.

Csalódtam magamban is és szomorú vagyok, amiért nem teszek ez ellen semmit, de annyira lusta vagyok és ezt annyira szégyenlem.

Rengetegszer sírtam emiatt, hogy ennyire egy semmirekellő vagyok.

Nincs célom az életben és így nem tudom mivel ösztönözni magam.

Nagyon rossz érzés látni anyám és a tanárok csalódott tekintetét.

Tudtok nekem segíteni abban, hogy hogyan ösztönözzem magam?

Nagyon rosszul érzem magam emiatt.

17L



2019. jan. 23. 20:36
 1/5 anonim válasza:
63%

Beszéld meg a szüleiddel, hogy pl. délután ötkör elvegyék a telefonod vagy bármi mást, ami nem a tanulásra ösztönözne, és ülj le tanulni 2 órát. Velem ezt csinálták meg, amikor kapták az értesítőt, hogy két tantárgyból bukok. Azóta több jegyemet is szépen feljavítottam ennek köszönhetően! :)

Viszont sokszor azért én is bosszankodom emiatt, de meg lett az eredménye!

2019. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Naa, ne már hogy e-miatt sírsz! Az a sok tanulnivaló amit kaptok.. Nem csoda. Figyelj megteszed amit lehet, anyukád meg majd meglátja hogy értékes vagy és nem a tanulás a leg fontosabb. E-miatt nehogy már sírj te lány :( A tanulás nehéz persze.. Gondolj arra hogy ha átmész minimum 2-3 as jegyekkel akkor utána majd később jön a meló és akkor vége :) Tutira büszke lesz rád anyukád, de nem csak a tanulás a leg fontosabb, ha ő csak e-miatt tudna büszke lenni az az ő baja!
2019. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a tanulás az a befektetési forma, minek a tanulást követő életed bármelyik szakaszában hasznát veheted a későbbiekben. Rossz hír, hogy vannak tanulmányok, amelyeken adott határidőre illik teljesítenie az embernek, - feltéve, hogy azt szeretné, hogy emberként tekintsenek rá.

Vedd elő a tanulni való!

Készíts olyan vázlatot mindegyikről, - de olyan vázlatot, amelyikben a ténylegesen szükséges dolgok maradéktalanul benne szerepelnek. A sallangot hagyd, - olvasgassa a tananyag írója!

Vedd fel lejátszható hanghordozóra a tananyagokat!

Esténként tedd be lefekvéskor hallható, de nem kellemetlen hangerővel a lejátszóba végtelenített lejátszással a tananyagot a lejátszóba! Amíg ébren vagy, hallgasd figyelmesen a felvételt! Időközönként - megerősítésként - olvasd el a vázlatokat!


Ha cseszegetnek - közeli hozzátartozók, - kérdezz meg tőlük olyan dolgokat, amiket már megtanultál!

- Borítékolom, hogy a vártnál rövidebb idő alatt le fognak szokni a cseszsegetésről, mert nem tudnak (!), nem akarnak majd válaszolni - és ezzel párhuzamban bizonyítod is, hogy komolyabban veszed a problémamegoldást, mint gondolják.

2019. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem simán lusta vagy, csak nem érdekel. Én is lusta vagyok/voltam, de mellette maximalista. Ami azt eredményezte hogy mindig kitűnő voltam/vagyok. Igazából úgy próbálj tanulni amit szeretsz. Pl.: ha gépezni szeretsz akkor keress a gépen olyan "játékot" amit szeretsz. Mindig van valami kicsit játékos megoldás. És ha ezt alkalmazod akkor az egyetemet is simán megcsinálod 3-4-el (igazából lehetne 5-ös is de időben kellett volna ezt a fajta tanulási módszert alkalmazni. (Ha kíváncsi vagy több olyan dologra hogy hogyan tanulj hatékonyan írj privátba)
2019. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csatrad ***** válasza:
100%

Semmi baj.

Egyszeruen nem faj elegge (haver mottoja)

Majd az elet ad egy tisztesseges pofont es akkor minden bajod azonnal megoldod.

Tudom jol, en mar megkaptam. Mikor kinyitottam egyik nap a huttot es egy darab tv paprika volt benne. Raneztem Anyamra es azt mondta, "Ha Apadnak bejon valami fusi munka ma, akkor abbol lesz vacsora."


Oszinten hidd el. Nem akarsz az elettol pofont... Nagyon nagy tenyere van...

2019. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!