Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha minden tárgyat felveszek...

Ha minden tárgyat felveszek az egyetemen egy félévre, és sikeresen el is végzem, akkor meg is kaphatnám a diplomát? Vagy max két félévvel számolunk, ha vannak tárgyak, amik egymásra épülnek. Vagy van egy minimum időhatár, amit egyetemen kell tölteni?

Figyelt kérdés

#csakkíváncsiságból
2021. márc. 18. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gond inkább azzal van, hogy nem csak 1 tárgy épül 1 másikra, hanem akár 4 félév is összekötődik egy ilyen ráépülős-vonallal. A másik, hogy van egyetem, ahol van kreditmaximum, pl SZTE bizonyos kreditek felett nem lehet felvenni több tárgyat. Ja meg persze ütközne sok óra, nem tudnál bejárni gyakorlatokra se stb.
2021. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Hm ez engem is érdekelne, remélem tudja rá a választ valaki.
2021. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Többszörös egymásra épülés.

Kreditmaximum.

Ha van szakmai gyakorlat,az sok helyen meg van szabva, hogy hanyadik félév után lehet megcsinálni. Nálunk régebben a 4. félév utáni nyáron lehetett először, az én évfolyamomnak már a 6.félév utáni nyár ez első amikor megcsinálhatjuk.

Ha ezek nem is lennének, én néha még az egy félévre kötelező tárgyakkal is bajban vagyok hogy hogyan vegyem fel úgy őket, hogy ne ütközzenek. Több félévvel esélytelen lenne ezt megoldani :D

ÉS akkor még nem is beszéltünk arról, hogy egy átlag ember (mert inkább ebből érdemes kiindulni, minthogy a kérdező zseni) valószínűleg képtelen annyi prezentiációra, zh-ra, gyakorlatra, csoportos beadandóra, esszére, vizsgára felkészülni és közben szakdogát írni (tegyük fel hogy a nyelvvizsga kritériuma már megvan) hogy mindegyiken megfelelő munkát tudjon leadni és ne bukjon emg egyikből sem (vagy kerüljön kórházba végkimerülés miatt)

2021. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!