Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen a német...

Szerintetek milyen a német kiejtésem?

Figyelt kérdés

[link]


Direkt egy dalt énekeltem mert szerintem itt jól hallani ha valamit nem helyen ejtek ki. Fél éve élek Ausztriában és a B1-es kurzusom végén járok. Mit gondoltok? Az oktatóm szerint az “e” hangot és az “a” hangot túl “nyitottan” ejtem ki. De nem tudom hogy kellene máshogy. Azt mondta,hogy ez nagyon jellemző a magyarokra 😀


2021. márc. 18. 15:19
 1/4 anonim válasza:

Szerintem szép a kiejtesed ez alapjan, es szépen is énekelsz, gondolom ezert tetted ki :)

De jo lenne esetleg valami olyasmit is feltoltened, hogy felolvasol egy mesekonyvbol vagy egy hiroldalrol valamit, amit elotte nem tudsz ugymond begyakorolni es hallgatni sokat, mint egy dalt.

2021. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Soha nem énekeltem ezt a dalt igazából. Mármint kétszer meghallgattam németül és ennyi..de megpróbálom :)

Igazából a kérdésem arra irányulna,hogy mennyire súlyosan hallani,hogy nem az anyanyelvem.

2021. márc. 18. 15:32
 3/4 A kérdező kommentje:
*?
2021. márc. 18. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem ismerném a történetet csak választanom kéne, anyanyelvi német énekel-e, szinte biztos azt mondanám, nem.

Ne kérdezd miért, németek között élek kb. 10 éve, és így érzem. Persze egyértelműen sokkal jobb a kiejtésed, mint az itteni magyarok jelentős részének. Ez nem is lehet kérdés. Ugyanakkor az egyesnek igaza van abban, hogy egy dalból sokkal kevésbé hallatszik ki, hogy nem az anyanyelved. Beszélj, olvass fel prózát. Az lesz az igazi próba.

2021. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!