Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez probléma lehet, így nem...

Ez probléma lehet, így nem fogom elérni a célom?

Figyelt kérdés
Középiskolai tanár szeretnék lenni, pontosan történelem-földrajz szakos. Jelentkeztem egy gimnáziumba, de úgy látszik szinte esélytelen vagyok szóval sorrendet váltottam. Egy Közgazdasági Technikumba jelentkeztem pénzügy-számvitel szakra. Az érettséginél tudom hogy ugyanúgy lehet tovább menni, mint gimnáziumból csak az ugye szerintem nem feltétlenül készít fel annyira érettségire. főleg ha Földrajzból is akarok emeltet írni, ez ugye megint csak nehéz mert ez az új közoktatási törvény miatt hozták be nyugatról ezt a technikumi képzési formát ahol ugye elvileg gimnáziumi oktatás is és szakmai is folyik. de ugye itt kb 0 a természettudomány, ebben ugye a földrajz is benne van. Igaz hogy van ún komplex term. tud.-i képzés de az nem ugyanaz. szóval lehet hogy gyengébb érettségit fogok így tenni vagy nem.

2021. márc. 24. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szorgalmas vagy és kitartó,akkor sikerülhet az emelt,ne aggódj:)
2021. márc. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Probléma lehet, ha elengeded magad. De ha képes vagy önállóan tanulni, akkor le tudsz majd érettségizni emelten is.
2021. márc. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat. Eddig sem voltam lusta, remélhetőleg még szorgalmasabb leszek.
2021. márc. 25. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki szeretne tanulni, az bárhol tud. Ismerek olyat, aki az ország 2. legrosszabb gimnáziumából az Eltére ment. Hajrá!
2021. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges volt sorrendet változtatni, mert akkor legalább az esélyét megjagytad volna, hogy felvegyenek a gimibe. És a Közgazdasági a még akkor is felvettek volna, ha második helyen hagyod.


A földrajz-történelem szaknál földrajz és történelem érettségi szükséges, az egyik emelt szinten. Ebből a földrajz lehet problémás, mert nem fogsz földrajzot tanulni, így nem tudom érettségizhetsz-e belőle, ennek kérdezz utána.

2021. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi feltétele, hogy minimum 2 évet tanuld a tárgyat. Ha nem lesz földrajz tantárgyad nem érettségizhetsz belőle sajnos, csak ha osztályozóvizsgat teszel előtte. De ezt egy Közgazdasági suli nem biztos, hogy meg fogja neked szervezni. Nem értem miért ide jelentkeztél, ha tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Gyengébb gimi vagy Turisztikai Technikum kellett volna.
2021. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A sorrend módosítások miatt a "szinte esélytelenből" csináltál egy biztos, hogy esélytelent. A közgázba meg így is úgy is felvettek volna. Nem értem, hogy miért esik még mindig sok gyerek ebbe a hibába, és főleg a tanáraik miért nem értik még mindig a felvételi rendszert. Ha egy suliba bekerülsz a pontjaid alapján, akkor mindenképp bekerülsz, akár elsőnek, akár 10.-nek írtad. Nem tudnak kitúrni kevesebb ponttal érkezők. Tehát ha első helyen hagyod a szinte esélytelen álomsulit, azzal semmit sem veszítesz, meghagyod a minimális esélyét annak, hogy felvesznek. A második helyen jelölt közgázba pedig tuti felvették volna, ha a gimi mégsem jön össze, akkor is ha másodiknak írod, emiatt nem kellett volna sorrendet változtatni. A sorrend változtazás arra való, hogy tudj változtatni, ha a te szándékai megváltoztak, Pl nem volt egy suli szimpatikus a szóbelin. Tudom, hogy rajtad már nem segít, de hátha jövőre is olvassa olyan, akin igen és nem változtat sorrendet feleslegesen.
2021. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy viszonylag jó gimibe tanított a magyartanárom. Azt mondta, hogy a következő tanévben az első félévben akadálymentesen át lehet jelentkezni. És ő mmegpróbálja ott elintézni a dolgokat hogy felvegyenek.
2021. ápr. 19. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!