Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg baj manapság a kedvess...

Tényleg baj manapság a kedvesség? Miért baj,ha egy tanár kedves és dicsér?

Figyelt kérdés
Sok tanárszakos hallgató megkapja manapság, hogy ne legyen kedves, ne dicsérjen annyit, ne legyen annyira lelkes, mert az nem jó. Gyerekektől is értékelésként, illetve mentoroktól..tényleg nagyon bajos ez?
2021. márc. 29. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz kedves, de a diákoknak tudniuk kell, hogy te vagy a főnök, különben szétszednek. Ha fogsz tanítani, majd meglátod...
2021. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy tanárnőm pár éve az velünk is nagyon kedves volt de velem különösen, mindig dícsért meg örült hogy készültem az óráira, naaa ez annyira jól sikerült azt hittem “szerete valamit tőlem”

35 volt én 21, aztán elég kellemetlen volt a beszélgetés mikor kicsit lényegre törő voltam xd


Szóval tudd a határt mert egy gimis diák lehet másnak veszi mint pl én :)

2021. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyrészt amit a kettes ért, hogy talán rosszul értelmezhetik a kedvességet. másrészt ha nem is hiszi hogy akar tőle valamit a tanár/tanárjelölt, az erőltetett/túlzott kedvesség leereszkedően hatnak. Kvázi mintha azt mondanád, hogy semmi baj te hülye gyerek, tőled már ez is nagyon jó eredmény, ügyes vagy.

Az egyik kedvenc kistanárom gimiben mondjuk pont a nagyon lelkes fajta volt. Fizikát tanított, azzal kezdte az első óránkat, hogy neki a fizika az élete, és tényleg látszott rajta hogy imádja amikor magyarázott. Engem nem tudott volna hidegebben hagyni a fizika, de az tetszett hogy végre nem egy olyan tanár van előttem aki már szarrá unja a saját anyagát. SZóval a lelkesség jó dolog. Csak ne várd el a diákoktól, hogy ők is ugyanolyan lelkesek legyenek a számukra totál érdektelen tantárgy iránt. Azt szerettük ebben a tanárban nagyon hogy nem kötelezett hogy mi is nagyon érdeklődőek legyünk, csak ne zavarjuk az óráját és készüljünk a számonkérésekre. Lelkes volt, de nem kényszerítette ránk is.

2021. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanárszakos hallgató vagyok, nekem eddig csak pozitívat írtak a kedvességem kapcsán a diákok :) Szerintem sok tanár elfelejti, hogy az értékelés lényege nem csupán a kritika, de a dicséret is, mert nagyon jól tud esni nekik egy-egy kedves szó, főleg ha problémás a családi hátterük. Az tény, hogy a túlzott engedékenység nem jó, de nem is teljesen értem, hogy függ ez össze a kedvességgel, a kedvesség nem egyenlő a teljes lazasággal szerintem. Muszáj, hogy legyen egy rendszer, illetve legyenek korlátok, amikhez tartják magukat a diákok és a tanár is. De egy kezdő tanárnak sokszor nehéz megtalálni az egyensúlyt a szigor és a lazaság között. Ez természetes. Amúgy én alapból kedves ember vagyok, és a hagyományos tanár-diák hierarchia helyett partnernek tekintem a diákokat inkább. Vicces is lenne ha eljátszanám 25 éves, tapasztalatlan tanár létemre azt, hogy borzasztó merev és szigorú vagyok. Tény, hogy egyes osztályok nincsenek ehhez szokva, de nekem igazából eddig nem volt ezzel problémám, meg tudták szokni az új dolgokat.
2021. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nekem eddigi legjobb tanárom (tanítom) 3.-4.-ben volt. Lehet ismeritek is Halvax Julianna (ő nyerte a legjobb tanítója című díjat valamelyik évben). Nagyon szerettem, és ajánlani tudok egy alkalmazást az a neve, hogy classdojo, a lényeg az, hogy minden hónapban lehet pontokat szerezni, azt te döntöd el, hogy mivel, pl. ha megcsinálja a szorgalmit... és a hónap végén annyi kinyomtatott dollárt kap, amennyi ponja van. A dollárokból, vehet mindent amit csak kitalálsz (pl. egy nap helyet cserél ha akar, egy teljes napig ülhet fitball labdán...) Ezzel szerintem a gyerekek is megkedvelnek, és még a fegyelem is meg van (mert ha nem jók akár pontot is lelehet vonni). Itt még akár a szülőkkel is lehet beszélni, mint üzenőfal. És még rengeteg mindent lehet vele csinálni! Ajánlom, ha érdekel itt van: [link]
2021. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!