Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A biológiának melyik részét...

A biológiának melyik részét éri meg tanulni (szakosodni rá)?

Figyelt kérdés

Melyikkel lehet jobban, normálisan fizető munkát találni? Akár külföldön.

Tudom, hogy rengeteg területe van, de nagyjából melyek a legkeresettebbek?


És ha nem éri meg egyáltalán ezzel foglalkozni, milyen irányba indulhatnék? Introvertált vagyok, a természettudományok érdekelnek, ahogy a történelem és az írás is. Az összefüggéseket könnyen megértem, ugyanakkor a matematika nem az erősségem.


Köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 31. 12:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyébként épp ezt a sokszínűsége vonzz a biológiának. A baj, hogy nem tudom melyik ága lenne a legjobb.

A nagy egész vizsgálata és a pici részletek is nagyon érdekelnek.

2021. márc. 31. 20:03
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ki fog rajzolódni majd előtted mit is szeretnél csinálni, amint lesz olyan tárgy ami majd megfog. Az alapszakon is van biokémia meg fizika bőven, de nem tanulhatatlan, igazából szerintem azokra kell a legkevesebb időt fordítani, ha megérted az alapjait onnantól könnyű a dolgod, biológia szakon nem kell mélyen tanulni se a kémiát se a fizikát. :)

Nem olyan nehéz elhelyezkedni ökológusként, de itt bizony a PHD-t is végig kell csinálni. Nagyon élvezetes irányzat, sok érdekes kutatás folyik jelenleg is nálunk a tanszéken, sokat utaznak vele a hallgatók.

Elsősorban talán azt kellene végiggondold, hogy labormunka vagy terepmunka az ami jobban vonz. Nyilván a terepmunka mellé jut labormunka is néha, de például egy molekuláris biológus a napjait leginkább laborban tölti.

2021. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A terepmunka vonzz talán jobban.
2021. ápr. 1. 11:09
 14/14 anonim ***** válasza:

"Akár külföldön."

Erről külföldön érdemes érdeklődni. A nyelvtudásod megvan hozzá, hogy ehhez hasonló külföldi oldalakon érdeklődj.

2021. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!