Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dolgozik innen valaki könyvkia...

Dolgozik innen valaki könyvkiadónál? Hogyan tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ma már minden digitális, de szerintem azért még van jelentősége a könyvkiadóknak, publikációknak, akár szórakoztató, akár tudományos szempontból nézzük. Akad innen valaki esetleg, aki egy ilyen kiadónál dolgozik? Tapasztalatok érdekelnének, illetve milyen diploma vagy végzettség szükséges hozzá, mi számítana előnynek.


Egy kicsit rólam: most fogok végezni alapszakon, főszakom és minorom is idegen nyelv, összesen három idegen nyelven beszélek legalább középfokon. Szeretem is őket és elég jól is mennek, de nem szeretnék se fordító lenni, se versenyszférás irodai menedzser vagy bármi ilyesmi. Mindig az irodalom volt a kedvencem, minden irodalmi vagy nyelvtani jellegű tárgyból ötös vagyok/voltam. Érdekelne az is, hogyan is zajlik egy teljes publikációs procedúra és szívesen dolgoznék ilyen körben egy darabig, kezdő lépésnek nagyon jó lenne. Láttam itt egyszer egy hozzászólást, hogy sokan még szerzőkkel is beszélgetnek, véleményeznek egy-egy művet, szóval többfajta pozíció van. Tudom, hogy a google a barátom, de mint említettem, a személyes tapasztalatok érdekelnének. A fizetés nem olyan hihetetlenül fontos, a családomnak van pénze, de én egyszerűen és visszafogottan éltem eddig is. Nem tervezem otthagyni az egyetemet, ősszel szeretnék tanárira vagy mesterképzésre jelentkezni, olyan helyen szeretnék dolgozni, ahol én magam is fejlődhetek szellemileg és segítségemre lehet az egyetemen.



2021. ápr. 1. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy könyvkiadókat, hátha van valami pozíció, menni kell, és csinálni.
2021. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel könyvkiadókat***
2021. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Halott ügy, túl kicsi a magyar piac, és a magyarok nem olvasnak könyvet.
2021. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!