Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok, ti mennyiért vennétek...

Diákok, ti mennyiért vennétek igénybe egy programozás, egy matek és egy informatika magántanárt 60 perces órára?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Elég nagy a szórás ezekben a tárgyakban. Diák tutort találsz már pár ezer forintért, de ismerek prog magántanárt 12 /óráért is. Őszintén, szerintem az igazán jók nem mennek 5 ezer alá manapság. Akit ez alatt talál az ember az vagy maga is diák, nulla oktatási tapasztalattal, vagy annyira nem jó tanár, hogy egy diákja sincs, és ezért az árával akar előnyt szerezni.
2021. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Én most egyetemen tanulok, de ha most kéne különóra, akkor talán az 5000 lenne a max - de azért mert egyetemi tananyag.

Viszont diákként emlékszem szerettem volna járni magántanárhoz angolból, de mikor megláttam a 3000-res órabért én meghátráltam. Nem azért mert a szüleimnek nem telt volna rá, csak diákként én úgy láttam, hogy ez nagyon sok pénz és ennyit ne költsenek rám a szüleim.

Szóval ha a kérdés címzettei a diákok, akkor abba gondolkodj, hogy nem mindenki kér szívesen pénzt a szüleitől (még akkor sem, ha a szülők szívesen adnak), és ha diákmelózik, akkor nem szívesen ad ki hatalmas összegeket, nyilván inkább magára költené.


Ha pedig a kérdés szülőkhöz szólna, akkor nyilván a zsebükbe kéne turkálni, tudni milyen kiadásaik vannak és mit engedhetnek meg maguknak.

Szóval így középiskolás szinten szerintem a 3000 a max amit én kiadnék magamra diákmelós pénzből, de akkor el is várnám, hogy 10/12-t teljesítsen a tanár mellettem. Ha a szüleim pénzéből mennék, akkor a 2000-2500, amit még olyan nem kínosan kérnék (bár az én szüleim nagyon szívesen pénzeltek mindig, mégsem akarok visszaélni ezzel).


Viszont azt nem írtad, hogy milyen szinten oktatnál, mert mint mondtam, egyetemi anyagért, ha 10/10-es szintet ütsz meg, akkor nem sajnálok 5 ezret.

2021. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Akárki a célközönség, fontos meghúzni a határt, ahol még megéri neki dolgozni. Hiába kényelmes egy diáknak 1500 forintot fizetni, ha nem éri meg érte leülni.
2021. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1, #2: Én a magántanár oldalon állok elsőéves informatikus hallgatóként, jóval nagyobb programozás tudással, mint amennyi az elvárás szokott lenni az első évben programozásból.

Minap kaptam meg azt, hogy 2 hallgatós csoportos óraadás óradíjának a megbeszélésénél, hogy az igénybe vevő felek szerint 5000 forint / 60 perc óradíj az emeltszintű érettségi programozás részének a felkészítésére sok. Itt merült fel bennem kérdésnél, hogy én élek álomviágban, hogy ez sok, vagy a másik oldalon álló személyek élnek egy alternatív univerzumban az árakat illetően...


#3: Ha látnád azt, hogy mennyi egy diákmunkás órabére, akár még IT-s munkakörökben, akkor ahhoz képest egy 1500+-os órabér már jónak mondható, de szeretném a bevételeimet maximalizálni.

2021. ápr. 6. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem emelt infó felkészítésre olyan 2.500-4.000 a reális, mivel az "nem annyira" nehéz. Ha egyetemen korrepetálsz, az lehet 4.000-6.000.
2021. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5: Érdekes, amit írsz, mert itt egyetemen első évben programozásból (programozás 1) nem veszünk pl. fájlbeolvasást és fájlbaírást, míg érettségin kb. mindig ez az első feladat, de cserébe vannak metódusok, ami eddig emelt infón 1-2-szer volt feladat, de messze nem olyan nehéz, mint a fájlműveletek végzése, és mi középsuliban érettségire készülve nem is vettük úgy, hogy a tanárnő az ELTÉ-n tanít a proginfósoknak programozást...


De nekünk gimiben bioszból biosztagozaton gond nélkül tanította nekünk a tanár az emelt bioszon túlmutató egyetemi SOTE-és anyagot, illetve magyarból is gond nélkül az közép -és emeltszintű anyagán túlmutató egyetemi magyarszakos anyagokat.


Szóval sokszor a középsulis anyag nehezebb, mint az egyetemi... :/

2021. ápr. 6. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Én most fogok érettségizni emelt infóból (python). Magamtól készülök, suliban se tanulom, lehet ezért nem voltam tisztába vele. Néha volt egy személy, aki csinált velem ilyen kis code reviewt (2 havonta egyszer 1 óra), hogy mit csináljak máshogy, nem kért pénzt, ami meg is lepett. (De lehet azért volt, mert haver haverja volt). De ha gyakrabban írtam volna rá, akkor szerintem 2000ft-ot még kifizetnék. Szerintem sokan vannak úgy, mint én: van amit nem tudnak, de ott van a pythonidomar, githubon vannak megoldások, stackoverflowon/gyk-n lehet kérdezni és akkor nem megy tanárhoz. Lehet van olyan feladat, ami nagyon szenvedős, (most nekem is van egy - 2012 szinkép október 5. feladat nested loop. Pedig amúgy 1 centire vagyok a megoldástól, csak nem értem :) ) azon őrlődik egy pár napot/hetet, ha megy akkor király, ha nem akkor meg ez van, mínusz 3-4 pont nem a világ vége.
2021. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a python nyelv egyszerű és átlátható annyira hogy magától megtanulja az ember internet segítségével. A C az kicsit húzósabb de az sem lehetetlen.

A kérdésre visszatérve, ha jó a tanár és ezt tudják róla akkor többet kérhet.

Programozásból nem nagyon van mit tanítani ezért ott magasabbak az árak mert elég egy pár óra és utánna csak a gyakorlás a lényeg. A többi tárgyból azért kell idő ott picit alacsonyabbak az árak. Indulni kell egy középmagas árról és ha nem megy akkor picit lentebb. És utánna lehet fentebb tolni amikor már megy.

2021. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!