Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem ér semmit se egy...

Tényleg nem ér semmit se egy emelt rajz érettségi?

Figyelt kérdés

Hallottam pár helyen ezt emberektől de nem tudom igaz-e...

(indokolt választ kérek megfelelő háttértudással)


2010. aug. 20. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Az attól függ. Ha "csak" azt akarod, hogy meglegyen a választott tárgyad, akkor jó. Ha képzőművészetire szeretnél felvételizni, akkor kell is az érettségi (bár nem kötelező az emelt) viszont az egyetem nem ettől fogja függővé tenni, felvesz-e.
2010. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Grafikai tervezés-hez kellene ahova kell hogy legyen info vagy egy rajz meg asszem matek lehetőleg emelt persze
2010. aug. 20. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem. Nem ér semmit, de semmit. Még a közép sem ér semmit. Sőt! Hiába jelentkezel művészetis felsőoktatásban, ott sem nézik. Ott külön alkalmassági és gyakorlati vizsgát kell tenni, és az alapján kapsz pontot. Ha mérnökis képzésre mész, akkor sem kell hozzá rajz érettségi, ott alkalmassági vizsga van csak. Maga a rajz érettségi nem ér ott se semmit. Én még OKTV-ztem is rajzból se a mérnökin, se a művészetis fősulin nem kaptam meg a plusz pontot érte.


u.i.: elég k*cs*g módon adnak pontokat a műv. sulikban a rajzfelvételiken, de inkább hagyjuk , hosszú... .

2010. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szóval azon lívül ,hogy beleszámít a pontba semmit...ű

De lényegében más tantárgyat se néznének ha mondjuk infobol tenném az is annyit érne az a lényeg hogy legyen 1 a kettő közül nem?

2010. aug. 21. 00:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor jól vettem ki a szavaidból, hogy művészetis suliban akarsz tovább tanulni? Mert akkor igen, szóval tök mind1 melyiknől teszed le az 5. tantárgyat! Mert a művsulikban nem nézik, csak legyen meg az érettségid!
2010. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ifo emeltből az lenne a gáz a programozáshoz fingom sincs a többit megtudnám 95%-osra csinálni. A rajzzal meg úgy vagyok hogy szeretem csinálni (most is azért jutott eszembe mert rajzolok >.<) művészettörténelemből fater részben tud segíteni mert töritanár a többit meg megtanulom.

Szóval ez a helyzet..

[link] ---> legjobbak a példaképeim >.<

2010. aug. 22. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!